Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta

Aici vom discuta despre zvonuri si informatii neconfirmate despre introducerea unor noi canale TV la operatorii de telecomunicatii care ofera atat servicii terestre (prin cablu) cat si prin satelit (DTH).

Principalii operatori de televiziune din Romania la care ne putem abona sunt: Telekom OROC, RCS & RDS DigiTV, Next Gen, UPC Vodafone, Orange, Focus Sat, Akta, Freesat, INES insa exista si alti operatori mai mici si firme de cartier care ofera servicii de cablu TV/DTH.

De asemenea, tot aici putem discuta si despre zvonuri privind introducerea de posturi noi online (Digi Online, Telekom TV, Horizon GO Vodafone TV, SeeNow, Orange TV GO, Sweet TV, Megogo, Ines Live TV, Focus Sat Live TV, Voyo, Antena Play, FilmBox).

Foarte multe informatii despre posturile TV nu sunt anuntate de catre operatorii de televiziune si ajung mai greu la noi, abonatii TV, insa aici putem discuta despre orice detaliu privind aceste informatii neconfirmate.
Update 31.07.2018: S-au adeverit zvonurile privind introducerea in grila RCS – RDS cablu a programelor Happy Channel HD si ZU TV HD. Zvonurile erau si despre introducerea posturilor Look TV HD, Look Plus HD, Epic Drama HD, Cinemax 2 HD si Discovery HD. Vedea daca in urmatoarele saptamani/luni se vor realiza si aceste modificari asupra grilei RCS – RDS.

Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta

Update 09.08.2018: Exista zvonuri ca incepand cu luna septembrie Telekom va face noi modificari ale grilei de programe. La cateva luni dupa ce acestia au scos din grila de programe 11 posturi TV, apar zvonuri ca acestia ar face din nou astfel de modificari.

Update 09.08.2018: Am primit informatii de la abonatii RCS – RDS ca exista zvonuri privind introducerea programului Epic Drama HD in grila de cablu digital Digi. Dupa ce programul Epic Drama HD a fost introdus in grila Digi TV satelit ne-am asteptat sa intre si pe cablu insa momentan acest lucru nu s-a concretizat. In urma ultimelor teste (teste care au vizat si introducerea in grila pentru foarte putin timp a postului TRT 4K) se spunea ca acestia ar testa si introducerea Epic Drama HD in grila Digi cablu. Vedem daca se va concretiza ceva in acest sens.

Update 18.08.2018: Pentru ca LOOK TV si LOOK PLUS transmit UCL si EUL aceste posturi tv vor fi lasate la liber la Orange TV cablu si DTH, intre perioada 21 august si 5 octombrie, urmand ca de la acea data sa se codeze si sa fie introduse cele 2 posturi intr-un pachet numit pachetul „Look”. Pretul pachetului va fi de 0,60 euro. Abonatii vor primi instiintare in scris cu factura sau pe STB pe TV; Desi mai mult ca sigur aceste zvonuri se vor concretiza, momentan lasam aceasta informatie la zvonuri; Multumim colegului Bebe pentru informatii.

Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta

Update 29.08.2018: Conform ultimelor zvonuri, in grila Telekom nu intra si nici nu ies alte posturi in luna septembrie, chiar daca s-au facut teste pe Film Now, se pare ca nici acest program nu ar intra in grila.

Update 09.12.2018: In grila Digi ar urma sa intre programele Discovery Science, Discovery World, Investigation Discovery si Animal Planet, toate la calitate SD, undeva la finalul lunii decembrie. Ramane de vazut ce pachet suplimentar o sa fie si la ce pret, vom reveni cu informatii; Multumim colegului Bebe pentru informatii;

Update 21.12.2019: Posturile Discovery si Eurosport ar putea iesi din grila de programe Telekom daca negocierile pentru un nou contract nu s-ar finaliza cu succes pana la finalul acestei luni;

De asemenea, puteti oferi fara probleme sursa de unde aveti aceste informatii.
Fiind un articol destinat zvonurilor, oricine isi poate spune parerea cat timp se face intr-un mod civilizat. Informatiile discutate in sectiunea de comentarii a acestui articol nu reprezinta pozitia oficiala Media-Max.ro si sunt doar zvonuri.

Update 20.06.2020: Nu sunt permise comentariile care sustin o actiune sigura fara a se oferi o sursa; Se poate discuta in continuare despre zvonuri sau informatii neconfirmate insa fara sa se confirme ca fiind ceva ce se va intampla sigur;

LASAȚI UN MESAJ

Introduceti comentariul
Introduceti numele

Toate comentariile sunt aprobate manual iar cele care incalca regulile vor fi eliminate.

86671 COMENTARII

      • Băgați rubrica cu Likeuri 😀😃🙂. . Nu de aia, dar când pe plan mondial, după pandemia asta când este foame de banii, alții lansează posturi străine Gratis, unii vor posturi cu taxa de retransmisie… vorba aia bătrânesc ” ori ești prost, ori idiot”…

    • Poate asteptarea aceasta a posturilor Pro Cinema si Gold HD in grila Digi va lua sfarsit o data cu aparitia postului Pro tv 4K. Este doar un zvon aparut in online.

  1. Canalele arabe care vor fi retransmise pe teritoriul României sunt:

    -Black Diamonds HD
    -Chillayo HD
    -Chillayo 4K
    -Cubayo HD
    -Flame HD
    -Health & Welness HD
    -Homey’s HD
    -Lolly Kids HD
    -Luxe & Life HD
    -Party’s HD
    -Party’s 4K
    -Pet & Pal HD
    -Pet & Pal 4K
    -Smilie HD
    -Speed Factor HD
    -Speed Factor 4K
    -Sportify HD
    -WOW HD
    -WOW 4K
    -Kick TV HD.

    Deci niciun BEIN după cum v-am zis de ieri.😉

    Sunt curios dacă va intra ceva din toate acestea și la RDS, Orange sau Vodafone. De precizat: trebuiesc activate minim 4 frecvențe.🙂

      • Nu cred că ar fi atât de proști încât să pună posturi de muzică în extraopțiuni , diñ moment ce există alte posturi de muzică mult mai populare pe piață , și din moment ce există Spotify și YouTube. În alte țări poate merge , dar la noi nu prea .

        De exemplu , Trace Urban , care este cred că printre singurele programe PREMIUM de muzică din România , și uite că la Orange sunt în pachetul mediu

      • Și eu cred ca Digi or sa facă o extraoptiune. Sunt cereri mari pe multe posturi, care cer bani pentru retransmisie, apar alte posturi între timp cum sunt acestea… s-au eliberat câteva frecvente. Posturile POATE or sa fie în extraoptiuni…. sa vedem atunci câți postaci doritori de N posturi străine în HD or sa se aboneze. Sa nu facă ca prima data cu Discovery în extraoptiune când au dat buzna în caserii ca ei le vroiau „moaca” de le-au scos Digi în perioada următoare

      • Dacă se eliberează o frecventa analogica sa faci o extraoptiune sa nu se aboneze nici 30% la ea, mai bine lași postul în analogic sa se uite pensionarii la el ca barem peste 90% sunt cu plata la zi și nu au ifose cu posturi jn HD și 4k

          • Era parodie Gorilla 😀 mulți vor posturi HD și 4k fără număr în 30 lei abonament de bază 😀 😀. Când este sa faci EXTRAOPTIUNI se simt „jigniți” din seria „eram obișnuiți cu mocangeala” 😀😃🙂

      • Dpmdv dacă o sa între ceva din acele posturi o sa se se întâmple dacă cel puțin câteva din ele v-or avea dublare în limba romana. S-au eliberat niște frecvențe, ceva ceva posturi or sa între pe ele, altfel rămâneau în analogic…mult și bine….

    • Am publicat un articol separat privind posturile cu licente in Qatar, nu au primit inca aprobarea CNA sa fie retransmise in Romania, putem discuta pe acel articol in detaliu.

      • alceva in ordinea de zii a sedintei sticeva dl gorila joi are loc o noua sedinta eu asa stiu cele 2 posturi vor intra la toti operatorii decablu

    • Asta era mareme tău offffff. Nu te supăra ca te întreb…. „tara asta are 130 și ceva de miliarde euro datorie externă , lumea dintr-un salariu minim trebuie sa plătească toate utilitățile, inclusiv cablu TV… Mai pe românește „suntem cârpe în *** la venituri în Europa”…. asta este offul tău….când întra posturile alea două????? Wowwwww

      Comentariu moderat

    • Pentru tine roagă CNAul să-ți dedice „ședința proprie”.. ori n-ai toate ****** dacă la vârsta ta ai doleanțele astea

      Comentariu moderat

      • Dacă moderezi cu ***** omul acesta Sorin și alții ca el nu se v-or maturiza niciodată.. or sa creadă ca totul li se cuvine și restul care ne mulțumim cu esentialuin 30 de lei suntem niște prosti ca el sa scrie 10-20 inepții pe săptămână

  2. La ce pretenții au grupul Discovery, treptat vor dispărea din Europa. Ar trebui și europenii sa facă un grup de tv care să bată în audienta grupul Discovery. Sunt câteva prin Europa „grupul Pink, Viasat, Sky nordic, guya digital,rtl, și sa ne lăsăm europenii păgubași de grupul Discovery.

  3. Salut !

    Se zvonește că , compania AT&T (care deține 9 programe în RO: CNN International, Cartoon Network, Boomerang , HBO , HBO 2 , HBO 3 , Cinemax , Cinemax 2 și TNT) ar urma să fuzioneze cu grupul Discovery (care deține în RO 12 programe: Eurosport 1, Eurosport 2, Animal Planet, Discovery Channel , ID, Travel Channel, TLC, Eurosport 4K, DTX, Discovery Science, HGTV și Food Network).

    • Nu este zvon este adevarat doar ca se asteapta aprobarea consilului concurentei din SUA. Problema se pune cine va detine controlul Discovery sau AT& T? Daca il va detine AT&T e ok pot intra lejer toate posturile Discovery la Digi. AT&T sunt mai flexibili nu cer sume exagerate. Daca va controla Discovery atunci e nasol. Vor pune conditii vrei HBO si Boomerang introduci obligatoriu Discovery AP si alte posturi de la ei. Vom vedea cine va controla marele consortiu . Ce am scris aici este doar parerea mea.

  4. Greu de crezut că o să intre Animal Planet SD și HD sau ID! Ceva îmi spune că astea rămân de la Discovery:Discovery Channel SD și HD, HGTV SD și HD, Travel Channel SD și HD, TLC SD,Eurosport 1 SD și HD și Eurosport 2 SD și HD.
    Și acum mă miră acel test pentru Animal Planet, că nu s-a concretizat până acum.

    • Pentru a ramane pe piata din tara noastra Discovery va trebui sa se adapteze. Pe piata vor ramane 3 mari cablisti : Digi Orange Vodafone care din cate se pare nu sunt dispusi sa le accepte toate pretentile financiare. Orange a scos la inceputul anului posturi tv ce apartineau de Discovery. Vodafone nici pana astazi nu a introdus HGTV, din cate se pare se intarzie lansarea platformei Discovery +. Acum va intreb eu pe dvs . Nu credeti ca problema este la Discovery si nu la cablisti?

    • De ce nu te abonezi la orange tv go? In loc sa te tot lamentezi…… Același text reperat pana la exasperare de luni de zile……..

      • Andrei omul isi scrie si el nemultumirea legata de lipsa posturilor lui preferate. Prima data cand m-am inscris aici si eu aveam aceeasi reactie ca tine in privinta comentariilor cu nemultumiri. Mai ales ca acum ai multe optiuni aplicatii si alte chestii. Insa mi-am dat seama ca romanul este o persoana comoda, zice de ce sa ma abonez eu la aplicatii sau la antene DTH (in caz ca in oras este doar Digi)? Cu toate ca au trecut n ani de la revolutie si avem multe solutii romanul este ca lenesul lui Creanga cu posmagi.

    • orange.ro/servicii-fixe/tv/orange-tv-go/optiuni-orange-tv-go/index.html?utm_source=affiliated2parale&utm_medium=affiliate&utm_campaign=ce.aff.s.v.19&utm_term=3f4b01060&utm_content=quicklink&2p_affiliate_unique=3f4b01060&2p_click_token=6969b64b197257cfe5d8a078543e02de1dc209ae

    • Ca sa între restul posturilor Discovery in rețeaua Digi, trebuiesc localizate pentru România sa bage în ele reclame ca să scadă costurile cu retransmisia acestora.

  5. Azi au instalat la mine în sat fibra de la digi. Ziceau ca au oferte de tv prin cablu și net de la 40 lei. Iam întrebat dacă oferă decodoare și au spus ca nu. La televiziune digitala prin cablu nu trebuie decodoare? Unii spun că oferă c cam. Ma gândesc sa nu fie televiziune analogica. Știam ca la digital trebuie decodoare. Se duce pe p… Internetul de la telekom(descarc cu 1,5 MB), dacă digi oferă viteza mai mare se vor muta toți. Cam în 2 săptămâni ii da drumul. Chiar m-am mirat ca au apărut vei de la digi cu fibra optica prin sat. Aia de la Telekom au niște preturi astronomice.

    • Cablu analog 21 lei internet Fiberlink Popular care este de 300 MB 15 lei. Daca nu te intereseaza HBO sau Film Now atunci nu ai nevoie de CAM sau receptor. Este suficent sa ai un tv cu DVBC incorporat. Cu un asemenea tv vei avea si grila digitala la dispozitie de aceea ti s-a spus ca nu ai nevoie de receptor. Insa daca vrei Film Now atunci da vei plati 25 lei pentru cablu + 3 lei (Film Now) sau in functie de ce extraoptiune alegi. Pentru a receptiona Film Now trebuie sa suni la Relatii Clientii si sa comanzi un receptor sau CAM daca ai tv cu CI+.

      • as fideacord cu aceste posturi dar nucred ca vor intra tota lista pecarea scrisocineva aici dar abonamentul sa ramana la fel e parerea mea

      • osa fie sau la liber asteptam probabil sedinta cna de martiprobabil in engleza ce programe vor intra dl gorila va fii cu extra optiuneintra in pachetul debaza ca sanusemajoreze abonamentele

        • Tot ce s-a discutat astazi aici despre acele posturi au fost simple pareri. CNA ar trebui sa stie mai multe informatii legate de acele posturi. Probabil acele posturi vor intra intr-un pachet extra de genul posturilor HBO, nu in baza .

          • ok sera placuta comentam de mircuincvolo dl gorila asteptam sedinta cna cred 1 post careva intra pecablu este b1 tv hd cred saptamana viitore

          • Depinde ce programe se lansează . Dacă sunt cele BeIn , atunci chiar cred că vor fi în extraopțiune , dar , dacă vor intra cele Cinemachi , nu prea cred că vor intra în extraopțiune .

          • Nu poti sa intrduci 19 canale tv dintr-o data in pachetul de baza si sa nu maresti pretul pachetului. Insa parerea mea este ca vor fi introduse intr-o extra optiune.

          • Păi probabil vor fi introduse la operatori (excepție Digi, că ei au doar un pachet) în pachetul cel mai mare .

            După informațiile care le am despre aceste posturi , nu știu dacă chiar vor fi în extraopțiune . De exemplu , cine ar plăti extraopțiune că să vadă posturi cu muzică de copii( Lolly Kids).

            Nu vreau să vă contrazic, domnule Gorila. Este doar părerea mea personală . Dacă e să fie în extraopțiune , e ok , dacă nu , la fel , dar nu știu cât de bine ar merge aceste posturi în extraopțiune. O seară frumoasă , tuturor!😊

          • Poti sa ma contrazici nu ma supar. Imi place sa discut pe anumite teme cu argumente. Eu nu am spus niciodata ca eu am dreptate in toate si accept discutiile contradictorii atata timp cat aceste discutii nu duc catre jigniri. ( nu e cazul la acest subiect sau la tine vorbeam la general) Toti ne dam cu parerea. Pana nu vor aparea mai multe informatii nu vom stii nimic sigur ce si cum. Insa parerea mea sunt prea multe posturi pentru a le introduce in baza fara sa maresti pretul pachetului. O seara buna

          • Gabriel,
            Posturile cu muzica pentru copii sunt foarte vizionate, iti poti da seama de asta din numarul de vizualizari ale cantecelor pentru copii de pe YouTube. Poti da o cautare rapida pe canalul Tralala sa-ti faci o idee cat trafic au. 🙂
            O seara buna!

          • Nu stiu ce continut ofera acele canale. Adica daca dau filme in genul AMC sau HBO. Daca vor da filme cat de cat premium atunci vor fi in extra pachet Vom vedea.

          • M-am documentat puțin despre cele 17 canale de la Cunemachi care a spus o persoană mai jos , și avem :

            Planet Fun (SD/HD) , difuzează emisiuni de sport, abilități practice , gătit , educative (bazate pe Biologie, Fizică , Geografie) , muzică , desene animate, toate dedicate copiilor . Toate cele 6 domenii fiind împărțite în 6 blocuri de programe zilnic , câte 4 ore pe zi

            Lolly Kids(SD/HD) este un program de muzică dedicat copiilor , provenită de la artiști cu vârsta între 5-17 ani , din aproximativ 200 de țări.

            Pet&Pal TV (SD/HD ) , program despre animale de companie , având emisiuni care se concentrează pe hrănire, alegerea de jucării și accesorii de animale, dresaj sau despre asigurarea unui mediu optim de viață pentru animalul de companie

            Cinemachi Crime , program cu filme și seriale , bazate pe crime adevărate, investigații și mister.

            Cinemachi Comedy , program cu filme și seriale de comedie , animații amuzante și emisiuni de stand-up .

            Wow este un program de sporturi extreme, de exemplu snowboarding , skateboarding , kiteboarding , bodyboarding etc.

            Cinemachi Romance, programul cu filme și seriale de dragoste.

            Sportify este programul bazat în special pe sporturi de contact, precum kickbok șau Muay Thai, dar mai sunt difuzate și alte sporturi , de exemplu Sky

            Cinemachi Action , programul cu filme și seriale de acțiune, aventură sau Science Fiction.

            Speed Factor , programul de sportdedicat curselor și documentarelor despre mașini.

            Cinemachi Family , programul cu filme și seriale dedicate tuturor vârstelor .

            Cinemachi Xtra, programul premium al trustului, care difuzează filme și seriale din toate domeniile .

            Cinemachi Docu , programul de documentare, oferind documentare din peste 50 de domenii , de exemplu natură , spațiu cosmic , știință , istorie , supraviețuire, psihologie , călătorie, tehnologie , oameni etc

            Cinemachi Drama , conține filme și seriale bazate pe dramă , mister și iubire .

            Cinemachi Junior , oferă filme și seriale animate dedicate celor mici .

            Cinemachi Art oferă filme artistice .

            Cinemachi oferă diverse filme din ultimul deceniu , având peste 3000 de filme

            Se pare că programele sunt disponibile doar în pachetele cele mai scumpe din oferta fiecărui operator , sau în extraopțiuni , depinzând și de negocieri .

            Există șanse mari să vedem programele respective la Orange, știind că în alte țări, cei de la Orange au incluse posturi ale trustului în grilă .

            Sunt curios care sunt celelalte 2 posturi care mai intră în RO de la Cinemachi

          • Multumim pentru informatiile oferite. Daca ne luam dupa aceste informatii cred ca vor intra doar la INES pentru inceput. Parerea mea. Vom vedea.

    • Sorin, eu mă uit la Al Jazeera (English și Arabic). E peste tot ce există în România la categoria știri. Poate nu știi, dar aparține de beIN Media Group (proprietara posturilor beIN Sport).

  6. noi ne exprimam parerea despre unele posturi tvcare vor fii introduse sau nu ca unii le vremaltii nule vreacesa facem cum a scris cineva cu posturi arabe ei in tara lor vad posturi romanesti arabeinteleg sa introduca posturi straine dar la care lumea sa se uita cine vede programe

  7. Data lansării 1 iunie 2012
    Proprietar beIN Media Group
    Țară Orientul Mijlociu și Africa de Nord
    Turcia
    Andorra
    Franța
    Spania
    Canada
    Statele Unite
    Australia
    Noua Zeelandă
    Brunei
    Cambogia
    Filipine
    Hong Kong
    Indonesia
    Laos
    Malaezia
    Singapore
    Thailanda
    Sedii Doha (canalele în arabă)
    Miami (canalele nord-americane)
    Paris (canalele franceze)
    Barcelona (canalele spaniole)
    Jakarta (canalele indoneziene)
    Istanbul (canalele turcești)
    Bangkok (canalele thailandeze)
    Manila (canalele filipineze)
    Kuala Lumpur (canalele malaeziene)
    Hong Kong (canalele în mandarină)
    Sydney (canelele australiene)

  8. Mimyuni Media Entertainment:

    Canale 4K:

    -WOW 4K
    -PARTY’S 4K
    -CHILLAYO 4K
    -SPEED FACTOR 4K
    -PET & PAL 4K.

    Canale sportive:

    -WOW
    -SPEED FACTOR
    -SPORTYFY.

    Canale de copii și de familie:

    -CINEMACHI JUNIOR
    -CINEMACHI FAMILY
    -CINEMACHI KIDS
    -LOLLY KIDS
    -PLANET FUN
    -SMILIE TV
    -PET & PAL TV.

    Canale de filme și divertisment:

    -CINEMACHI
    -CINEMACHI DOCU
    -CINEMACHI XTRA
    -CINEMACHI COMEDY
    -CINEMACHI ROMANCE
    -CINEMACHI ART
    -CINEMACHI ACTION
    -CINEMACHI CRIME
    -CINEMACHI DRAMA
    -CINEMACHI SCREAM.

    Canale tematice și de lifestyle:

    -LUXE & LIFE
    -HEALTH & WELLNESS
    -HOMEYS`S.

    Canale de muzică:

    -AMOREYO
    -CHILLAYO
    -PARTY`S
    -CUBAYO
    -BLACK DIAMONDZ
    -MELODIA RU
    -AFRICAYO
    -KICK
    -SONGBIRD.

    BEIN GROUP:

    Canale sportive:

    -beIN Sports HD
    -beIN Sports News HD
    -beIN Sports 1 HD
    -beIN Sports 2 HD
    -beIN Sports 3 HD
    -beIN Sports 4 HD
    -beIN Sports 5 HD
    -beIN Sports 6 HD
    -beIN Sports 7 HD
    -beIN Sports 8 HD
    -beIN Sports 9 HD
    -beIN Sports 10 HD
    -beIN Sports 1 HD (English)
    -beIN Sports 2 HD (English)
    -beIN Sports 3 HD (English)
    -beIN Sports 1 HD (French)
    -beIN Sports 2 HD (French)
    -beIN Sports 3 HD (French)
    -beIN Sports NBA HD
    -beIN Sports 1 Premium HD
    -beIN Sports 2 Premium HD
    -beIN Sports 3 Premium HD
    -beIN Sports XTRA 1 HD
    -beIN Sports XTRA 2 HD
    -beIN Sports Max 1 HD
    -beIN Sports Max 2 HD
    -beIN Sports Max 3 HD
    -beIN Sports Max 4 HD
    -Al Kass 1 HD
    -Al Kass 2 HD
    -Al Kass 3 HD
    -Al Kass 4 HD
    -Al Kass 5 HD
    -Al Kass 6 HD
    -Al Kass 7 HD
    -Al Kass 8 HD
    -Al Kass EXTRA one HD
    -Al Kass EXTRA two HD
    -Extreme Sports Channel.

    Canale de filme:

    -beIN Movies Premium 1 HD
    -beIN Movies Action 2 HD
    -beIN Movies Drama 3 HD
    -beIN Movies Family 4 HD
    -beIN Box Office 1 HD
    -beIN Box Office 2 HD
    -beIN Cinema HD
    -Fox Movies HD
    -Fox Action Movies HD
    -Fox Family Movies HD
    -Star Movies HD
    -TCM HD
    -AMC HD
    -Sundance TV.

    Canale de divertisment:

    -beIN Series 1 HD
    -beIN Series 2 HD
    -beIN Drama 1 HD
    -beIN Drama 2 HD
    -beIN Gourmet HD
    -Star World HD
    -Fox HD
    -Fox Rewayat HD
    -Fox Crime HD
    -Fox Life HD
    -FX HD
    -Fatafeat HD
    -Food Network HD
    -Outdoor Channel HD
    -Travel Channel
    -CBS Reality
    -HGTV.

    Deci diferente……

  9. XIII. Autorizații de retransmisie : Mimyuni Media Intertainmment din Bulgaria, în calitate de reprezentant al societății GLOBAL BROADCASTING ENTERPRISE Ltd din Emiratele Arabe Unite, pentru acordare autorizație de retransmisie prin rețele de comunicații electronice pe teritoriul României a unui număr de 19 servicii de programe licențiate în Qatar – depusă 12.03.2021

    Mimyuni Media Intertainmment:

    Canale pentru copii:

    -Cinemachi Junior
    -Cinemachi Family
    -Lolly Kids
    -Planet Fun
    -Pet&Pal TV

    Canale sportive:

    -Wow
    -Speed Factor
    -Sportify.

    Canale de filme și divertisment:

    -CINEMACHI
    -CINEMACHI DOCU
    -CINEMACHI XTRA
    -CINEMACHI COMEDY
    -CINEMACHI ROMANCE
    -CINEMACHI ART
    -CINEMACHI ACTION
    -CINEMACHI CRIME
    -CINEMACHI DRAMA.

    Eu unul nu văd niciun Bein.

    • Pentru moment nici un cablist sau DTH nu a cerut aviz pentru B1 HD . Insa il pot introduce in grila si dupa sa ceara aviz. A descifrat Anonim misterul legat de Bein . Nu sunt acelea, sunt alte canale . Speram sa aflam mai multe marti in sedinta CNA.

      • Ști gorila că ți-am spus că acum mai bine de un an ți-am de aceste canale și tu ai zis că nu vor fi niciodată an Romania pt că șanț scumpe și uite că apar dar sa vedem preț

        • Posibil sa iti fi spus lucrul acesta ca nu vor intra in Ro insa se mai inseala omul 🙂 Vom vedea ce va fi nu mai este mult pana marti. Cei de la CNA cred ca au mai multe date decat noi.

          • Așa evdaca au un preț calitate bun automat mă leg la ei sau poate vor fi că metflix sau macar că hbo

      • daca programele tv de sport osa fie in araba nu osaintelegi nimic poate programeledefilm si cred ca face extra obtiune osa fie scumpe cred ca m ai scup ca hbo si cinemax

    • Este punctul 13 roman din sedinta de ieri domnule Anonim. Nu s-au acordat avize dar se va discuta marti Mini Media International din Bulgaria in calitate de reprezentant al societatii Global Brodcasing din Emiratele Arabe Unite cere avize pentru a retransmite pe teritoriul Romaniei un nr de 19 posturi licentiate in Qatar. Acestea sunt Bein domnule Anonim.

      • Încă nu stim dacă sunt Bein, e posibil sa fie alte canale. Probabil filme, documentare, muzica, stiri. Inca nu e sigur ca o sa fie Bein.

        • Ok vom vedea. Insa eu sunt convins ca ei sunt. Pentru ca daca dam o cautare pe internet vom descoperi ca cei de la Bein doreau sa se extinda si prin Europa. 2 Asa cum am mai spus acum ceva timp circula un zvon ca alaturi de Digi si Look va mai fi inca un post tv care doreste sa participe la licitatiile sportive. Eu am crezut ca vor fi cei de la Sport extra insa vazand ce trebuia sa se discute ieri la CNA tind sa cred ca sunt cei de la Bein.

          • Gorila, din câte am auzit, DAZN vrea să intre în negocieri, alături de DIGI Sport și Look Sport, pentru campionatele puternice din Europa ! E doar un zvon, luați-l ca atare.

          • Ok pentru moment DAZN a luat campionatul Italiei doar pentru teritoriul Italiei nu pentru toate zonele din Europa unde sunt prezenti. Eu unul nu cred ca vor lua ceva si pentru Romania insa vom vedea.

  10. M.am documentat puțin despre acest grup(ex: BEIN) , și am descoperit că au programe din următoarele tipuri :
    -17 de sport în HD
    – un post geñeralistic în 4k
    – 1 post de copii (BEJunior)
    – 4 posturi de filme în HD
    – 2 posturi de filme seriale ÎN HD
    – 4 programe care nu știu exact domeniul

    Sunt curios care ajung la noi😁

      • Toate că toate , dar să sperăm că nu sunt în halul ăla de proști încât să obțină accept să emită în România și să intre doar la INES

          • Daca pana se vor lansa posturile in ro cei de la Orange finalizeaza tranzactia Telekom atunci Orange va fi de nerefuzat. Va deveni jucatorul nr 2 de pe piata cablistilor ca nr de abonati dupa digi.

          • Să sperăm că vor intra și pe Satelit . Sțiind că Telekom are mai mulți abonați pe DTH, iar Orange o să aibă în continuare mai mulți abonați acolo

          • Poate Orange adopta tactica Digi. Cableaza peste tot cu fibra si muta abonatii DTH pe cablu.

        • OK. Sa vedem si cine va plati abonamentul (la o prima strigare am gasit o valoare din alta parte…. sabonner.beinsports.com ) avand in vedere ca multi tremura sa nu se scumpeasca digitv cu cativa leuti :))))))

          • Acela este pretul abonamentului pe platforma online Bein Sports, nu al extraoptiunii TV. Mai mult, vad ca au parteneriate in Franta cu operatorii inclusiv pentru platforma online, asa cum are si HBO GO.

          • Bineinteles ca nu intra la digi. Asta nu inseamna ca nu se vor gasi unii sa pretinda sa intre la digi in baza 🙂

  11. BROADCASTING ENTERPRISE Ltd din Emiratele Arabe Unite, pentru acordare autorizație de retransmisie prin rețele de comunicații electronice pe teritoriul României a unui număr de 19 servicii de programe licențiate în Qatar – depusă 12.03.2021

    Oare sa vina canalele Bein sport si in România. Deocamdată nu au zis nimic cei de CNA.

    • Cand am spus ca va aparea un nou jucator alaturi de Digi si Look in locul celor de la Telekom nu m-a crezut nimeni. Este adevarat ca eu am crezut ca se vor baga cei de la Sport Extra dar m-am inselat. Vom vedea cand se vor lansa in ro.

          • O să se lanseze în România 19 programe? Si o să fie toate de sport sau cum ?

            Sau o întrebare mai bună ar fi , dacă intră în extraopțiuni , oare cum îi vor înghiți Orange și Digi, cei doi când dovadă în timp că nu prea se înțeleg cu extraopțiunile ?

          • Nu cred ca vor fi toate de sport. Orange si Voda nu au probleme cu pachetele extra. Digi nu cred ca le va introduce deloc, pe cei de la Digi ii intereseaza sa mai vina cineva langa ei la cumpararea de competitii sportive. Bineinteles ca arabii vor cumpara si exclusivitati pentru a putea tenta cablistii si abonatii. Este doar o parere, cam peste tot pe unde au intrat au venit cu exclusivitati. Vom vedea.

      • cateva detalii despre acest post tv pentruceicenu stiu despre el cate programe sunt ce transmit e sanse sa intre la toti operatorii decablu sau este un nou vablutv

        • Te referi la Bwin? In principal sunt posturi de sport in genul celor de la Digi si Look Sport. Probabil ca vor intra la toti operatorii intr-un pachet extra cum este HBO. Vom vedea cand se vor lansa.

  12. Dupa campionatul European de fotbal se va stii cine va difuza in Romania sezoanele 2021-2024 Champions League Europa League si Coference League

  13. Meteo TV și Z TV au primit licența . Vor emite în SD (SE PARE CĂ VOR FI POSTURI VAI DE VIAȚA LOR DACĂ NU-ȘI PERMIT NICI SĂ EMITĂ HD, ) și vor avea transmisia asigurată de Vodafone

  14. Lucian cred că este un ******. Cum dracu să nu bagi canale locale și regionale pe digital, dar să le bagi pe analog ?? Păi pe analog se văd PURICI… De ce dracu a mai băgat dubluri pe digital la Rai 3, DW, Estrada TV și Metropola TV ???

      • Pentru moment nu se stie au ajuns cei de la CNA la avize sa vedem daca digi au trimis avize. Pentru moment au castigat in lupta pentru posturile locale si regionale. NU vor mai introduce pe digital posturi locale si regionale.

        • Cum să nu ??? Această abureală a fost deoarece Lucian a spus că posturipe regionale și locale să fie transmise doar pe Digital. În Articolul 82 cer ambele.

          • Lucian reprezentantul Digi a spus ca in articolul 82 nu spune ca posturile locale si regionale trebuie sa fie introduse si pe digital atata timp cat abonatul care are digital poate trece doar apasand un buton pe posturile analogice. Deci Digi nu va mai introduce posturi regionale si locale pe digital.

      • Toate marile trusturi de media din lume au si posturi de radio. Chill fm nu prea avea audienta pe fm pentru ca este doar in Bucuresti. Daca Digi 24 FM va avea succes vor lua si frecvente prin tara.

  15. Profit.ro tv devine Profit News. Licenta se schimba din generalist in informatii stiri. Vor avea cate un buletin de stiri din 2 in 2 ore.