Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta

Aici vom discuta despre zvonuri si informatii neconfirmate despre introducerea unor noi canale TV la operatorii de telecomunicatii care ofera atat servicii terestre (prin cablu) cat si prin satelit (DTH).

Principalii operatori de televiziune din Romania la care ne putem abona sunt: Telekom OROC, RCS & RDS DigiTV, Next Gen, UPC Vodafone, Orange, Focus Sat, Akta, Freesat, INES insa exista si alti operatori mai mici si firme de cartier care ofera servicii de cablu TV/DTH.

De asemenea, tot aici putem discuta si despre zvonuri privind introducerea de posturi noi online (Digi Online, Telekom TV, Horizon GO Vodafone TV, SeeNow, Orange TV GO, Sweet TV, Megogo, Ines Live TV, Focus Sat Live TV, Voyo, Antena Play, FilmBox).

Foarte multe informatii despre posturile TV nu sunt anuntate de catre operatorii de televiziune si ajung mai greu la noi, abonatii TV, insa aici putem discuta despre orice detaliu privind aceste informatii neconfirmate.
Update 31.07.2018: S-au adeverit zvonurile privind introducerea in grila RCS – RDS cablu a programelor Happy Channel HD si ZU TV HD. Zvonurile erau si despre introducerea posturilor Look TV HD, Look Plus HD, Epic Drama HD, Cinemax 2 HD si Discovery HD. Vedea daca in urmatoarele saptamani/luni se vor realiza si aceste modificari asupra grilei RCS – RDS.

Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta

Update 09.08.2018: Exista zvonuri ca incepand cu luna septembrie Telekom va face noi modificari ale grilei de programe. La cateva luni dupa ce acestia au scos din grila de programe 11 posturi TV, apar zvonuri ca acestia ar face din nou astfel de modificari.

Update 09.08.2018: Am primit informatii de la abonatii RCS – RDS ca exista zvonuri privind introducerea programului Epic Drama HD in grila de cablu digital Digi. Dupa ce programul Epic Drama HD a fost introdus in grila Digi TV satelit ne-am asteptat sa intre si pe cablu insa momentan acest lucru nu s-a concretizat. In urma ultimelor teste (teste care au vizat si introducerea in grila pentru foarte putin timp a postului TRT 4K) se spunea ca acestia ar testa si introducerea Epic Drama HD in grila Digi cablu. Vedem daca se va concretiza ceva in acest sens.

Update 18.08.2018: Pentru ca LOOK TV si LOOK PLUS transmit UCL si EUL aceste posturi tv vor fi lasate la liber la Orange TV cablu si DTH, intre perioada 21 august si 5 octombrie, urmand ca de la acea data sa se codeze si sa fie introduse cele 2 posturi intr-un pachet numit pachetul „Look”. Pretul pachetului va fi de 0,60 euro. Abonatii vor primi instiintare in scris cu factura sau pe STB pe TV; Desi mai mult ca sigur aceste zvonuri se vor concretiza, momentan lasam aceasta informatie la zvonuri; Multumim colegului Bebe pentru informatii.

Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta

Update 29.08.2018: Conform ultimelor zvonuri, in grila Telekom nu intra si nici nu ies alte posturi in luna septembrie, chiar daca s-au facut teste pe Film Now, se pare ca nici acest program nu ar intra in grila.

Update 09.12.2018: In grila Digi ar urma sa intre programele Discovery Science, Discovery World, Investigation Discovery si Animal Planet, toate la calitate SD, undeva la finalul lunii decembrie. Ramane de vazut ce pachet suplimentar o sa fie si la ce pret, vom reveni cu informatii; Multumim colegului Bebe pentru informatii;

Update 21.12.2019: Posturile Discovery si Eurosport ar putea iesi din grila de programe Telekom daca negocierile pentru un nou contract nu s-ar finaliza cu succes pana la finalul acestei luni;

De asemenea, puteti oferi fara probleme sursa de unde aveti aceste informatii.
Fiind un articol destinat zvonurilor, oricine isi poate spune parerea cat timp se face intr-un mod civilizat. Informatiile discutate in sectiunea de comentarii a acestui articol nu reprezinta pozitia oficiala Media-Max.ro si sunt doar zvonuri.

Update 20.06.2020: Nu sunt permise comentariile care sustin o actiune sigura fara a se oferi o sursa; Se poate discuta in continuare despre zvonuri sau informatii neconfirmate insa fara sa se confirme ca fiind ceva ce se va intampla sigur;

LASAȚI UN MESAJ

Introduceti comentariul
Introduceti numele

Toate comentariile sunt aprobate manual iar cele care incalca regulile vor fi eliminate.

86867 COMENTARII

  1. Îmi asum greșeala prind Sky la Digi prind doar cei cu cartele smart cam..am verificat la mine în dormitor și am digital dar nu am cartela și nu le prind…în sufragerie unde am smart cam le prind…știi ceva de ce se vede Bollywood pe Bollywood Clasic ??

  2. Te înșeli domnule Gorila posturile Sky la Digi sunt și la cei fără smart cam…mama are abonament digital fără smart cam și prinde posturile…poți avea analogic sau digital…se mai întâmplă să și gresesti…știi ceva de ce emite postul Bollywood pe postul Bollywood Clasic la Digi ?? Asta chiar este o eroare de amatori corect ?. Rog lămuriri dacă știi ceva

  3. Mesaj pt domnul Gorila ai avut dreptate cu Sky…bravo…rugăminte…pe postul Bollywood Clasic SD și Bollywood Clasic HD emite din greșeală postul Bollywood…verificat în online..au sigle diferite…dacă știți ceva despre aceasta eroare…pot confirma cu poza acum pe pagina media max facebook…aștept rasluns…logic vb despre Digi

  4. Dacă ar fi dupa mine, in noua extraoptiune Max as mai baga posturile Eurosport 1 si 2 varianta HD, AP, ID, Warner HD si as faceo vreo 20 de lei. As lăsa la liber doar variantele SD.

  5. Bună seara la Epg a ramas Bollywood Clasic dar este Bollywood TV.În legătură cu Kapital TV programul nu apare în Tulcea Piatra Neamț Botoșani în rest apare pe 70 nu înțeleg de ce

  6. Canalul animat Jim Jam merge sacadat de o săptămână. Alte 10 canale nu funcționează. De întrat a întrat Bolliwood clasic doar cu numele (e tot Bolliwood), în Suceava. Așa aveam un chef sa vizionez niște filme indiene clasice cu Raj Kapoor… Bolliwood clasic se aseamănă aproape cu fostul măreț canal „Boom indian” .

  7. Nu vă agitați,noua platformă Max de ea e vorba…din mai și nimic mai mult.Pe noua platformă Max se vor regăsi posturi de la Warner.Discovery și deci nu vom avea pe cablu AP,ID…ETC

  8. Anuntati va rog foarte CLAR, ca doar cei cu smart-cam vor avea skyshowtime nu toata lumea cu digital… ca asa se minte pe toate siteurile, inclusiv pe digi24 : „abonatii cu digital le vor avea”… nu tot digitalul doar cei cu smartcam

  9. Se poate sa instalez aplicatii Samsung Smart HUB (Youtube, Netflix, Max, Sweet TV etc) pe televizoare Samsung din seria 43Q cu ajutorul unui stick USB de pe internet?
    Am probleme cu aplicatiile deja existente si cand intru la fiecare imi apare doar albastru incontinuu pe ecran.

  10. Salut gorilă Este adevărat că canalele Eurosport vor ieși din grila Digi începând cu data de 21 o informație pe un forum Mulțumesc rog răspuns cum vor fi codate alții că vor fi la liber Nu știm ce să cred

    • De la Digi iese tot ce nu e de acord cu politica firmei mizere. Sport extra e aproape închis ,prima sport 4 și 5 nu vor intra niciodată la Digi.

      • Eu l am întrebat pe gorila nu pe tine te bagi și tu ***** ***** ****** copil frustrat nu te lasă părinții să pleci de de la Digi vorbește frustrarea din tine că nu nu pot să te muți nu te lasă mami și tati săracul copil🤣🤣🤣

  11. Domnule gorila mie lnca nu-mi apare cum sa anulez contul skyshowtime, ca am băgat voucherul după 14 iulie va apărea ștergere cont skyshowtime ? Mulțumesc

  12. Și dacă Walter boss nu este de acord să intre Animal Planet și ID ce se va întâmpla cu ele vor vor rămâne doar canalele actuale în grila Digi de la Discovery

    • 20 de lei cu aplicatie. Daca vrei nu activezi cont pe aplicatie si ramai cu , canalele. Daca sky se intelege cu cablisti va anula reducerea de 50% facuta la lansare acum un an.

      • ABONAMENTUL TĂU
        Modifică Abonamentul
        Standard
        Acces SkyShowtime cadou
        €3.99
        €0.00/lună
        Opțiunea Plus (fără publicitate)
        Acces SkyShowtime cadou
        €2.00
        €0.00/lună atata va costa de unde 20 de lei 2 euro înseamna 10 lei nu 20
        azi m-am abonat la skyshowtime deaia stiu

        • Aia este alt ceva. Eu spun ca extraoptiunea SkyShowtime ca va costa 20 de lei ( Sky1 si 2 TV si aplicatia ) ce arati tu se aplica doar pentru aplicatie nu si tv. Dar multi se dau destepti omule .

          • si fara aplicatie cat va costa 10 lei sau cat întreb ca la 10 lei m-as baga la skyshow time mai ales ca sunt seriale noi care sunt si pe net dar e mai ok pe tv decat pe net parerea mea

  13. Domnule gorila am băgat codul de voucher de digi la skyshowtime pana când voi fi tarifar sau cum va fi, după perioada promoțională , după ce lmi va expira voucherul cu cât voi fi taxat sau se anulează el automat după expirarea voucherului sau trebuie sa dau eu anulare abonament? Respect

    • Pana pe 15 iulie Digi va anunta pretul extraoptiuni skyshowtime,atunci va trebui sa platesti extraoptiunea daca vrei sa continui si pe aplicatie. Dupa aceia intri pe SkyShowtime si la plata abonamentului bifezi Digi. Daca nu doresti sa continui dupa 15 iulie contul va trebui inchis de dvs.

  14. E adevărat Gorila că canalele maghiare vor intra la nivel național cu pachet extraopțional??? Și dacă da??? Atunci la ce operator vor intra?????