Grila de toamna a posturilor TVR
TVR a anuntat grila de toamna pentru cele 3 posturi: TVR1, TVR2 si TVR3. Iata cum arata grila de toamna a fiecarui post in parte in prime time:

TVR 1. Ca de obicei, jurnalul principal de stiri va fi difuzat de TVR 1 in fiecare zi de la ora 20:00 (Telejurnal). Lunea, dupa ora 20:00, dupa ce vizionam cele mai importante stiri, la ora 20:50 va incepe emisiunea Romania 9. Aceasta emisiune va fi difuzata de TVR 1 in fiecare zi de luni pana vineri, fiind prezentata de Ionut Cristache. In emisiunea Romania 9 prezentatorul emisiunii va discuta cu invitatii sai toate subiectele arzatoare ale zilei, subiecte politice in principal dar si din alte domenii.

Ziua de luni se incheie cu un film de actiune la TVR1. Filmul de actiune va incepe de la ora 22:20 in fiecare zi de luni.

Marti:
-de la ora 20:00 Jurnalul principal (Telejurnal)
-20:50 emisiunea Romania 9
-22:20 incepe Telecinemateca; in emisiunea Telecinemateca sunt prezentate filme de succes vechi.

Ziua de Miercuri
-de la ora 20:00 incepe Telejurnalul
-20:50 incepe emisiunea Romania 9
-22:20 vedem emisiunea Adevarul despre trecut; aceasta emisiune prezinta documentare despre perioada de aur a Romaniei in trecut, despre felul in care s-a dezvoltat tara noastra si despre cum se traia in trecut (in principal in epoca comunista).

Joi:
-ora 20:00 Telejurnal
-20:50 – emisiunea Romania 9
-de la ora 22:20 – Disparuti fara urma.

Vineri:
-ora 20:00 Telejurnal
-20:50 – emisiunea Romania 9
-ora 22:20 – Filmul Saptamanii (la aceasta categorie sunt difuzate filme de succes).

Sambata:
-de la ora 20:00 – Telejurnal
-de la ora 21:10 – Filmul Romanesc (in aceasta categorie sunt difuzate filme romanesti din toate timpurile, vechi si noi, cu cei mai indragiti actori romani).

Duminica:
-la ora 17:00 este difuzata emisiunea Exclusiv in Romania; aceasta emisiune este dedicata calatoriilor si obiectivelor turistice din Romania
-ora 18:00 – Dosar Romania (emisiunea prezinta reportaje si documentare despre istoria pe care o traim in zilele noastre)
-ora 20:00 – Telejurnal

Din octombrie vor reveni emisiunile consacrate al postului TVR1, printre aceste emisiuni vom enumera Vedeta Populara (este prezentata de Iuliana Tudor si este o emisiune-concurs de folclor), Politica si delicateturi (este prezentata de Mircea Dinescu, acesta prepara tot felul de retete culinare, cu invitati speciali din mai toate categoriile (politica, muzica si show-biz), Garantat 100% (emisiunea este prezentata de Catalin Stefanescu).

Grila de toamna a posturilor TVR

In cursul saptamanii TVR1 difuzeaza in exclusivitate meciuri de handbal din Campionatul National Feminin si Masculin dar si partide de rugby.

Grila TVR2
Luni:
-de la ora 20:00 – Castiga Romania – emisiune-concurs prezentata de Virgil Iantu; aceasta emisiune este difuzata in fiecare zi de luni pana joi de la ora 20:00
-lunea de la ora 21:00 – Reteaua de idoli (emisiune dedicata tinerilor pasionati de internet, curiosi sa cunoasca personalitati, emisiunea este prezentata de Irina Pacurariu)

Marti:
-ora 20:00 – Castiga Romania
-ora 21:00 – Destine ca-n filme (emisiunea prezentata de Iuliana Marciuc, prezinta povesti interesante ale vedetelor sau ale unor oameni obisnuiti; Iuliana Marciuc a scos si o carte cu aceste povesti, intitulata la fel ca emisiunea)

Miercuri:
-ora 20:00 – Castiga Romania
-ora 21:00 – Film artistic (de toate genurile, romantic, comedie, etc.)

Joi:
-ora 20:00 – Castiga Romania
-ora 21:00 – Film (thriller)

Vineri:
-ora 20:00 – Gala Umorului (emisiunea prezinta sketchuri realizate de actori romani celebri)

Sambata:
-ora 15:00 – Femei de 10, barbati de 10 (emisiune prezentata de Marina Almasan)
-ora 17:00 – Frati de vita (emisiune prezentata de fratii Catalin si Adrian Paduraru, care ne prezinta lumea vinului)
-ora 20:00 – Film artistic

Duminica este rezervata filmului romanesc la ora 20:00 si filmului de arta la ora 22:00.
Si pe TVR2 se vor difuza meciuri de handbal si rugby.

Grila de toamna a posturilor TVR

TVR3
Luni:
Cantec si poveste – de la ora 20:00 (emisiune ce se difuzeaza de luni pana sambata de la ora 20:00 si prezinta povesti ale cantecului popular, piese live, etc.)
-ora 23:00 – Concert de la palatul Schonbrunn 2015

Marti:
-ora 20:00 – Cantec si poveste
-ora 23:00 – Concert de la palatul Schonbrunn 2015

Miercuri:
-ora 20:00 – Cantec si poveste
-ora 23:00 – Concert Vara Magica

Joi:
-ora 20:00 – Cantec si poveste
-ora 21:00 – Interviu Vara Magica
-ora 23:30 – Festival Jazz Ploiesti

Vineri:
-ora 20:00 – Cantec si poveste
-ora 21:00 – Drumul lui Lese (emisiune prezentata de Grigore Lese)

Sambata:
-ora 19:00 – Cantec si poveste
-ora 20:00 – Teatru
-ora 21:00 – Music Revolution (emisiunea privind muzica de toate genurile).
-ora 22:00 – Interviuri Festival George Enescu
-ora 23:00 – Concert Festivalul International George Enescu.

LĂSAȚI UN MESAJ

Introduceti comentariul
Introduceti numele

Toate comentariile sunt aprobate manual iar cele care incalca regulile vor fi eliminate.

3 COMENTARII