Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta
Aici vom discuta despre zvonuri si informatii neconfirmate despre introducerea unor noi canale TV la operatorii de telecomunicatii care ofera atat servicii terestre (prin cablu) cat si prin satelit (DTH).
Principalii operatori de televiziune din Romania la care ne putem abona sunt: Telekom OROC, RCS & RDS DigiTV, Next Gen, UPC Vodafone, Orange, Focus Sat, Akta, Freesat, INES insa exista si alti operatori mai mici si firme de cartier care ofera servicii de cablu TV/DTH.
De asemenea, tot aici putem discuta si despre zvonuri privind introducerea de posturi noi online (Digi Online, Telekom TV, Horizon GO Vodafone TV, SeeNow, Orange TV GO, Sweet TV, Megogo, Ines Live TV, Focus Sat Live TV, Voyo, Antena Play, FilmBox).
Foarte multe informatii despre posturile TV nu sunt anuntate de catre operatorii de televiziune si ajung mai greu la noi, abonatii TV, insa aici putem discuta despre orice detaliu privind aceste informatii neconfirmate.
Update 31.07.2018: S-au adeverit zvonurile privind introducerea in grila RCS – RDS cablu a programelor Happy Channel HD si ZU TV HD. Zvonurile erau si despre introducerea posturilor Look TV HD, Look Plus HD, Epic Drama HD, Cinemax 2 HD si Discovery HD. Vedea daca in urmatoarele saptamani/luni se vor realiza si aceste modificari asupra grilei RCS – RDS.
Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta
Update 09.08.2018: Exista zvonuri ca incepand cu luna septembrie Telekom va face noi modificari ale grilei de programe. La cateva luni dupa ce acestia au scos din grila de programe 11 posturi TV, apar zvonuri ca acestia ar face din nou astfel de modificari.
Update 09.08.2018: Am primit informatii de la abonatii RCS – RDS ca exista zvonuri privind introducerea programului Epic Drama HD in grila de cablu digital Digi. Dupa ce programul Epic Drama HD a fost introdus in grila Digi TV satelit ne-am asteptat sa intre si pe cablu insa momentan acest lucru nu s-a concretizat. In urma ultimelor teste (teste care au vizat si introducerea in grila pentru foarte putin timp a postului TRT 4K) se spunea ca acestia ar testa si introducerea Epic Drama HD in grila Digi cablu. Vedem daca se va concretiza ceva in acest sens.
Update 18.08.2018: Pentru ca LOOK TV si LOOK PLUS transmit UCL si EUL aceste posturi tv vor fi lasate la liber la Orange TV cablu si DTH, intre perioada 21 august si 5 octombrie, urmand ca de la acea data sa se codeze si sa fie introduse cele 2 posturi intr-un pachet numit pachetul „Look”. Pretul pachetului va fi de 0,60 euro. Abonatii vor primi instiintare in scris cu factura sau pe STB pe TV; Desi mai mult ca sigur aceste zvonuri se vor concretiza, momentan lasam aceasta informatie la zvonuri; Multumim colegului Bebe pentru informatii.
Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta
Update 29.08.2018: Conform ultimelor zvonuri, in grila Telekom nu intra si nici nu ies alte posturi in luna septembrie, chiar daca s-au facut teste pe Film Now, se pare ca nici acest program nu ar intra in grila.
Update 09.12.2018: In grila Digi ar urma sa intre programele Discovery Science, Discovery World, Investigation Discovery si Animal Planet, toate la calitate SD, undeva la finalul lunii decembrie. Ramane de vazut ce pachet suplimentar o sa fie si la ce pret, vom reveni cu informatii; Multumim colegului Bebe pentru informatii;
Update 21.12.2019: Posturile Discovery si Eurosport ar putea iesi din grila de programe Telekom daca negocierile pentru un nou contract nu s-ar finaliza cu succes pana la finalul acestei luni;
De asemenea, puteti oferi fara probleme sursa de unde aveti aceste informatii.
Fiind un articol destinat zvonurilor, oricine isi poate spune parerea cat timp se face intr-un mod civilizat. Informatiile discutate in sectiunea de comentarii a acestui articol nu reprezinta pozitia oficiala Media-Max.ro si sunt doar zvonuri.
Update 20.06.2020: Nu sunt permise comentariile care sustin o actiune sigura fara a se oferi o sursa; Se poate discuta in continuare despre zvonuri sau informatii neconfirmate insa fara sa se confirme ca fiind ceva ce se va intampla sigur;








Se pare că Zoom Tv nu intră astăzi la Digi.
Rabdare.
Ce răbdare Gorila ? Nu sunt în stare să pună un amărât de stream pe cablu ? Că dacă nu știu ei, li-l pun eu de pe telefon.
Nu au avut timp de la ora 07:00-17:00 să pună un amărât de stream ?
Tehnicienii ce funcții mai au pe zi în afară să introducă posturile TV ? Au treabă pe teren ?
Gorila, nu am nimic cu tine, ci cu cei de la RCS&RDS. Ce-i i-a atât să introducă un post în HD ? Și va intra cumva pe ultima frecvență activă ?
Poti sa ai ceva cu mine dar conditia este ca mesajul sa fie civilizat eu nu am nimic impotriva.
Nu este vina lor si tehnicienii asteapta ordin de sus nu fac nimic de capul lor.
Mă poate ajuta cineva să pun poză că unii au alții nu și doresc și eu poză când comentez
Într-adevăr este greșit unde scriu dar acest articol este cel mai apreciat
Este aproape ora 16 și nimic. Bravo lor, celor de la RCS&RDS.
Mai asteapta.
Gorila, ai primit ceva pe ziua de azi de la sursă ?
Ieri am primit ultima informare ca intra azi Zoom TV.
Buna ziua au fost modificări făcute pe frecvența unde se află Pro tv HD Pro 2 HD?Am văzut această informație pe cafeneaua Digi.
Da dar nu peste tot ci doar intr-un judet.
Oare de ce?
Poate vor sa introduca canale noi fara sa activeze alta frecventa. Sau poate vor sa introduca pe acea frecventa doar canale HD ssi aiunci trebuie transformata acel QAM.
Atâta timp cât Digi nu reînvie IPTVul și nu reduce analogicul, așteptați-vă sa vedeți HDuri cu calitate mai slaba decât a SDurilor deoarece au bitrate scăzut. Trebuie sa împace capra și varza, adică analogicul și calitatea HD a unor posturi reduse la capacitatea de emisie. Pe IPTV poți sa ai cu viteza la maxim de la sursă posturile în HD
Digi nu a avut niciodata IPTV lansat oficial.
Dacă nu or să-l facă oficial, atunci bitrate scăzut la toate HDurile care or sa apară dacă nu renunță la posturi în qnqloguc și nu deschid frecvente în digital
Orice receptor Digi HD prin update de soft poate prinde posturi IPTV
Stiu ce zici insa Digi nu sa bazat nici o data pe IPTV.
Șut băieți.. Anonim de ce spui mizerie despre Zoom Tv posturi TV documentare din rara ta ar trebui sa fii mândru..Travel Mix HD este f bun…va rog dacă știe cineva unde emite online Zoom Tv chiar cu ecran negru sau mira..un link ceva..va rog lăsați aici…astăzi știu ca se lansează oficial și în caz ca Digi nu îl baga azi sa vad dacă este sau nu un post bun…deci va rog un link ceva…domnule Gorila respect..așteptăm vesti când întra ceva..o zi buna
Au in bucla niste promouri pe site-ul lor zoomtelevision. ro
Este același promo de 6-7 zile.
Da acele promouri au fost si in teste pe tv si sunt pe site de cand l-au deschis.
Păi este un singur promo cu Zoom TV în curând.
Ce seamănă sigla de la zoomtv cu fostele posturi boomtv care emiteau de mult pe satelit
Da.
Eu unul nu am zis nimic de Zoom TV, cel mai probabil va fi un canal bun.
Cred ca nu va intra nimic,poate in viitorul apropiat😅
Gorila, nu ai primit absolut nicio informație cu privire la intrarea lui Zoom TV HD în grila RCS&RDS astăzi ?
Și în caz de ceva, doar acest post va intra astăzi ?
Că dacă este așa, este o mizerie. Pierd timpul degeaba pentru 1 singur canal HD. Cât îi i-a să-l adauge în grila de programe ? La Maria TV nu au vomitat atât.
Și dacă tot nu s-a lansat încă Life Style TV HD, măcar să mai adauge și ei din lista must carry 1-2 canale, ca să nu o mai lungească atât, până pe ultima sută de metri.
Mi se pare bătaie de joc să pierzi timpul pentru așa ceva. Parcă ai introduce 1 canal 4K, de vomiți și stai pe gânduri atât, pe bune acum.
Party Mix are bitrate de 3,3 MB/s în grila RCS&RDS. Dacă îl va face așa și pe varianta HD, va fi jale. Party Mix HD vine de la sursă cu 9 MB/s. Măcar să-l ducă și ei la un 4,5-5 MB/s, că altfel nu vei înțelege nimic din el.
24Mix Teleshop
Party Mix
Mooz Dance
TV AS
Cinetube
Angelus TV
Estrada TV
Emi TV HD
Tradițional TV HD
Balcan Music TV
se regăsesc pe această frecvență.
1 Voi anunta daca primesc ceva legat de Zoom TV, 2 Party Mix HD va avea bitrate-ul scazut pana la 5-6.
Ăhă, păi ar fi prea bine așa.
Cam atat ar mai fi loc pe acea frecventa.
Mai intră Zoom Tv azi la Digi? Sau nu mai intră?
Da eu stiu ca astazi intra.
La ce oră intră Zoom Tv la Digi?
Vom vedea probabil dupa ora 16.
Care crede ca va întra azi la digi zoom tv?
Nu cred că va intra astăzi.
Să vedem dacă va intra astăzi Zoom tv la Digi domnule Gorila așteptăm.Respect
Vom anunta daca va fi ceva.
Colegu Gorila eu scriu ce am primit pe mail de la zoom daca aia sau razgandit peste noapte nu e vina mea eu scriu ce primesc la fel scrii si tu ce primesti de la sursa ta Digi
Da corect si ti-am multumit pentru informatie. Eu nu am contestat ca nu ar fi adevarat ce ai scris ci doar am amintit ce s-a scris despre acest subiect. Daca comentariul meu de dimineata scris ca raspuns lui Vlad in care ti-am mentionat numele te-a deranjat atunci te rog sa ma scuzi , nu aceasta a fost intentia mea.
Nu ma deranjat deloc stai linistit si nu ai de ce sa iti ceri scuze Respect
Respect.
pe ce frcventa va intra noul post braila sau pe langace post tv
Cred că va intra pe frecvența cu B1 HD și nu va mai intra altceva dar nu știu daca azi va intra Zoom tv
Teoretic va intra pe ultima frecventa activata unde sunt posturile Realitatea Sportiva HD Tralala HD
Nu cred că intră nimic astăzi.
Pe la sfârșitul săptămânii viitoare odată cu must-carry.
Reprezentantii postului asa au spus in fata consilului si zilele trecute a intrat pentru o scurta perioada in grila digi.
Bună ziua Zoom tv nu a inceput să emită .Emite tot bucla aia .Și nu va intra azi la Digi.
Daca te uiti putin mai in spate un domn parca Jerry a scris ca zom tv va incepe programul propriu zis vineri la ora 8. Eu stiu ca intra astazi nu am intrebat nimic mai mult.
Nu a intrat Zoom tv la Digi
Eu am zis de mai multe ori ca pe 18 va intra.
Știu domnule Gorila
Bună dimineața pe la ce ora intra zoom TV?
Vom anunta.
Corneliu, vreau să-ți vorbesc cu respect, dar tu te auzi măcar ce spui ?
Party Mix HD nu va fi downscalat de RCS&RDS.
Ei vor apărea pe ordinea de zi de la CNA de marți, de pe 22.02.2022, cu modificarea formatului de difuzare, din SD/HD/4K în HD/4K. Astfel că, operatorul nu va avea niciun drept să downscaleze acest post la calitatea SD pentru că nu are voie.
Nu mai au voie să îl introducă în SD, din cauza modificării formatului de difuzare la CNA.
Exemplu: Travel Mix HD.
Travel mix hd nu e hd %.Uita te atent pe un tv cu diagonala mare si o sa vezi hd ca un 80 la suta
Alex Travel MIX HD se vede asa pentru ca Digi a umblat la bitrate l-au redus. Singura companie care il da cum trebuie cum vine de la sursa e INES.
J Kano nu prea intelegi…cum la Cinemaratin se pot vedea filme atenție românești din anii 60 cristal și videoclipuri din anii 90 și 2000 asa varza la Atomic ??
Bună seara mâine va intra Zoom tv la Digi??
Da.
Asta înseamnă că mâine va întra doar zoom tv HD și nimic altceva?
Da.
Da.
Nu înțeleg de ce zic unii oameni că anumite posturi sunt slabe! Unde au văzut asta având în vedere că nu sunt în grilă acele programe .
Ca părere personală Investigations Discovery nu e un canal slab,are tematică ce lipsește din grila Digi. Zic că ar trebui să fie în grila de programe și apoi să ne dăm cu părerea despre anumite canale.
Fără exagerare dar și eu aș putea să zic că un canal anume e slab,dar prefer să nu comentez până nu-l văd în grilă.
Așa și un abonat de la Orange,Vodafone ar putea să zică că DigiSport e slab,nu contrazic dar parcă altceva era acum ceva ani când vedeai meciurile din Liga 1,pe canale diferite, azi toți transmit în același timp aceeași partidă.
Cât despre acele canale gen cele de la Discovery nu nu ar fi rău să ne bucure la sfârșitul anului, cât despre reclame pe ele să fie introduse și știe el Digi cum să bage reclame pe ele.
Cea mai bună replică! Felicitări.
E ușor să criticăm în lipsă. Nu sunt posturi 0,cum zic unii, de era așa ceva nu le țineau concurența de ani de zile.
Mai trebuie făcut ceva la grila de programe și nu doar un canal.
Travel Channel de la Digi e cu 10 clase peste investigation Discovery.Mai este și CBS reality plus canalele proprii de documentare. Am văzut documentare pe digi life mult mai bune decât cele de pe Netflix. Documentarele de pe investigation Discovery sunt slab regizate.
Corect, dacă restul posturilor Discovery nu or sa accepte reclame au toate șansele sa plece din România cum au plecat și altele din trustul lor
Să le bage în grilă la Digi și de reclame se ocupă în secunda următoare! Nu e o problemă asta
Aveti rabdare ca vor fi surprize din partea celor 2 companii din cate se pare. Toate la timpul lor.
Pe Travel Channel vezi doar documentare cu monștri și mistere. Travel XP e mult peste Travel Channel, nici Travel Channel nu mai este ce a fost.
O să fie plăcute sau neplăcute acele surprize, domnule Gorila?
Domne Gorila am sau nu dreptate ca videoclipurile de pe Atomic ce vech nu au voie sa,se vadă asa prost
.sunt totuși posturi de filme vechi gen Cinemaraton HD și difuzează filme din anii 70 80…și se vad perfect chiar și în SD …sunt sau nu amatori?? Eu am vb cu ei și la mișto ca vezi Doamne nu ma pricep eu..și sa nu ii mai corectez ci sa ii încurajăm ca va fi postul nr 1…nu cumva trebuia lansat HD ul ?? Eu nu îl vad..și nu știu ce îmi spune ca întârzie din motive de lipsa cunoștințelor de tehnica…și încă ceva postul Party Mix NU a societății cna închiderea stream-uri Sd și operatorii gen Digi pot difuza postul în Sd downscalat din HD.. am vb în privat cu ei și au zis ca au omis asta
Și TVR 1, și TVR 2 difuzează filme din anii 70, 80 și 90 care se văd perfect în SD și ei emit HD.
Eu stiu ca Party Mix HD va intra la Digi cu un birtate scazut.
Iarăși bitrate scăzut ? Ca să nu mai înțelegem nimic din el ? Să pocnească imaginea în fiecare secundă ? Păi așa, degeaba îl vor introduce în HD.
Mai au spațiu de 5-6 MB/s pe frecvența aia. Măcar să-l dea în 5 MB/s, și nu 2 sau 3 (cum este TraLaLa HD).
Pe frecventa unde este Party Mix SD nu mai este spatiu asa ca se va umbla la birtate.
Decât un HD cu bitrate scăzut, mai bine un SD de calitate
Prietene aia de la Atomic sunt disperati pentru like si share si site-ul lor parca e facut de un programator orb care mai sufera si de Parkinson
Domnu Corneliu ce pretenții aveți la niște videoclipuri filmate în anii 90?
A vrut sa zica ca sunt videoclipuri,de ex pe magic tv hd,care sunt filmate si din anii 70-80,si care se vad impecabil,.Ee,diferenta e ca ce e pe atomic,e filmat dupa 95-2000,iar calitatea la majoritatea filmarii videoclipurilor in Romania post 89 nu prea era ok..
Sal băieți…azi sau mâine întra Zoom Tv HD la Digi ??
Eu stiu ca maine va intra Zoom tv.
Maine va întra dar vor fi și alte progame
Ce programe vor mai intra domnule Mirel mâine?
Gorila, nu emisia aia în buclă de pe site-ul lor este/va fi și pe TV ? Că dacă este așa, încă nu au început să difuzeze promo-urile dinainte de lansare.
Am si spus cand au dat drumul la site ca pe site ruleaza ce a fost in teste cateva minute pe tv.
Nimic despre Love Nature?
Adi 22 posturile Pro nu ies din grila Digi ba mai mult sunt șanse sa între cele doua ramase în HD…
Soby te referi la poziția postului Aleph News…își vor organiza grila dar cand vor ei nu când vrea CNA…o lasă pe”” ultima zi „” dacă ma intelegi
Mâine la ședința CNA se discută despre situația postului Aleph News retransmis la RCS & RDS.
Ușor ușor, revenim în 2011-2012, când RCS & RDS a fost amendat de mai multe ori pentru că nu a retransmis programe, precum GSP TV, Antena 2, N24 Plus și alte programe…
ViacomCBS (compania ce deține în România programele : Nickelodeon SD/HD, Nick Jr. , TeenNick, Nicktoons, Comedy Central SD/HD, MTV Global, MTV 00s, MTV Live HD, MTV 80s, MTV 90s, MTV Hits și Club MTV) devine Paramount Global.
Si care este zvonul privind introducerea unor canale noi ?
Dacă îmi spui tu pe ce articol se integrează acest subiect scriu și acolo :))
Și ăia fraieri, au desființat canalul de filme Paramount. Mai bine punea numele grupului Nick sau Nickelodeon.
Azi nu întra zoom tv ?
Nu. Vineri.
Eu cred că de mâine va intra, dar hai să vedem ce și cum se va întâmpla.
Foarte bine sa intre. Repet eu scriu ce stiu si ce mi se spune, eu nu ma sucesc chiar daca gresesc o informatie.
Dar cu inedit tv de nu merge pe alte televizoare ați întrebat?
Am intrebat si mi s-a spus ca se lucreaza la gasirea unei solutii
Am niste informatii ca indiferent daca va intra sau nu pro cinema HD si pro gold HD, pro-urile nu vor iesi din reteaua RCS & RDS. Si chiar daca intra nu cred ca se scumpeste abonamentul .
Compania Pro tv SA nu accepta sa semneze nou contract fara ca , cablistul respectiv sa nu plateasca suma care trebuie si fara sa nu intre cele 2 posturi in hd in grila cablistului respectiv. Eu nu cred ca digi va putea sa suporte cheltuielile noului contract fara sa mareasca pretul abonamentului.
Atunci de ce PRO X HD nu este in grila telekom cablu? (celelalte pro-uri HD sunt )
Cand au fost intrebati cei de la Telekom de cei de la CNA de ce nu introduc B1 HD ? Reprezentantii T au spus ca nu au spatiu, poate din aceasta cauza nu este nici pro x hd in grila.
Compania Pro tv SA nu accepta sa semneze nou contract fara ca , cablistul respectiv sa nu plateasca suma care trebuie si fara sa nu intre cele 2 posturi in hd in grila cablistului respectiv. Eu nu cred ca digi va putea sa suporte cheltuielile noului contract fara sa mareasca pretul abonamentului. La toti cablistii la care au intrat cele 2 canale Pro in HD s-au marit preturile.
La Orange când au intrat PRO CINEMA HD și PRO GOLD HD au mărit prețul doar pe DTH. Pe cablu a rămas la fel
Sper sa iasă posturile pro decât să-mi mărească abonamentul. Sunt niște….acele posturi, dacă au maxim 4_5 emisiuni la care te poți uita pe ProTv iar restul mai bine le-ar transmite în SD ca sunt porcarii cu acte în regula cu ifose de HD. Asta este realitatea cui nu-i convine sa rămână supărat pe mine
Îmi doresc sa iasă aceste posturi sau sa fie în extraoptiune. În afara de Cabral și las fierbinți nu au ce sa vezi pe ProTv, restul posturilor pro dacă ma uit câteva minute pe an. Pana și renumitele știri ProTv au ajuns penibilul jurnalului de știri.
1. Gorila, Atomic TV HD se va lansa (cred) de săptămâna viitoare. Cei de la Atomic TV au spus că, cei ce se ocupă de sursa de preluare a postului au Covid, și de aceea se întârzie puțin. Ei spun că în această săptămână vor trimite sursa de preluare către Interlan.
2. Cei de la Life Style TV HD nici măcar nu și-au creat un site propriu pe google, ca să vezi informațiile despre acest canal. El într-un fel nici nu există până în prezent.
3. Moldova TV, Rapsodia TV, LinkPress TV și Shop On TV vor intra în grila de programe în maxim 2 săptămâni.
4. Iar pe data de 1 martie 2022, va intra Party Mix HD în locul variantei SD.
Deci:
-Zoom TV HD
-Moldova TV
-Rapsodia TV
-LinkPress TV
-Shop On TV
vor intra în grila de programe, iar canalele
-Atomic TV HD
-Party Mix HD (1 martie)
vor înlocui variantele SD.
5. De unde știți dvs că Nat Geo People va intra și în grila RCS&RDS ? Se va semna ceva prin vară și pentru preluarea acestui canal ?
1 Cei de la Atomic mint de foarte mult timp. 2 Da din cate separe Life Style nu se grabesc sa se lanseze. 3 Canalele must carry vor intra pe 1 martie probabil. 5 In vara se va lansa cu Disney+ si NGP se poate oferi ca bonus in locul celor 2 posturi de desene ce probabil se vor inchide.
Care posturi se închid ca eu nu stiu
Disney Channel si Disney JR s-au inchis peste tot pe unde s-a lansat Disney +
Domnule Gorila, am și eu 3 întrebări :
1. Odată cu unificarea grilelor, se va renunța la analog, știind că Orange pe inf proprie nu are analogic ?
2. Ești sigur că rămân doar programele MOOZ (Mooz Ro!, Mooz Hits, Mooz HD, Sport Extra HD) și cele National Geographic (National Geographic HD, National Geographic Wild HD și Nat Geo People) ? Adică nu va mai intra absolut nimic de la Telekom pe lângă acestea?
3. Nat Geo People va trece la HD , va rămâne SD
sau iese din RO ?
1 Pe fosta infrastructura Telekom va ramane si analogul. 2 Da asa mi s-a spus . Ce posturi mai are t in afara de ts si posturile scrise de tine mai sus? 3 NGP va ramane sd iar din vara este posibil sa intre si la digi.
La Telekom , față de Orange (ignorând canalele TS , Mooz și NG, și ceva care sunt SD la T și HD la OR ) există următoarele programe în plus :
Agro TV
CGTN
La Telekom în plus față de Orange, sunt programele(ignorând cele SD la T și HD la O, și cele NG , TS , Mooz) :
Agro TV
CGTN
Bloomberg
TeenNick
Fast&FunBox HD
FilmBox Stars
FilmBox Premium
Timeless Dizi Channel HD
Bollywood Classic
Bollywood Film
Stingray Classica HD
Stingray IConcerts HD
MTV 80s
MTV 90s
Itsy Bitsy FM
Fashion TV SD/HD
Ok . Eu am scris ce mi s-a spus si ce stiu. Daca e sa intre ceva in plus e bine . Nu mai aveti mult de asteptat.
Pana pe 3 martie vor întra 10 progame la digi sursa mea asa mia spus se activează o noua frecventa și va mai fi și pe ultima cu arcada hd
Care sunt cele 10 canale?
Cele din must cary cinetube hd zoom tv Atomic hd z-tv,meteo tvunul de moda și cinema asia
Z-tv. meteo nu va intra la digi niciodata. Cinema Asia nu se lanseaza acum. Atomic HD si Life Style HD nu au intrat pe Interlan.
Am dreptate nu
Nu. Acum va intra Zoom tv HD iar pana pe 3 martie canalele must carry.
Așa ai spus că intra și pe 15 februarie nu stiu câte programe și zero.Minciuni ordinare.In afara de zoom și must carry nu vedem mare lucru la digi .A, poate atomic hd când or avea chef.
Zoom va întra mâine ladigi în format HD dar sar putea și alte progame vom vedea asa am fost informat gorila am dreptate
Eu stiu ca va intra vineri Zoom TV,
Nu prea are cum să intre vineri, deoarece la ora 08:00 se va lansa.
Că altfel ar face discriminare cu Angelus TV, care a fost introdus în grila de programe cu câteva zile înainte de lansare.
Sau Maria tv nu
Eu am scris ce stiu.
Ee,uite ca are cum sa intre vineri si nu joi,cum te rasteai alaltaieri ca va fi..
Mirele se pare că întotdeauna ești cam prost informat. 10 canale intra ??????Bate rdsul recordul. 😁😁😁Nu prea le nimereste sursa ta dar ce pretenții să ai de la femeia de serviciu😝😝😝
Da,asa asteptam pe zoom tv-programu lu peste,de parca va intra netflix gratuit,asa il asteptam de tare,si poate e 0 barat
Care este Site-ul ZOOM TV.
zoomtelevision .ro
Mulțumesc frumos
Cu placere!!
Bună ziua operatori de cablu trebuie să aibă programele din must carry în grilă până pe 3 martie?Digi trebuie să activeze o nouă frecvența pentru programele din must carry?
Da la ambele intrebari.
Mulțumesc frumos. Respect🙂
Cu placere! Respect.
Informatii noi despre Orange Telekom si NextGen. 1 Pe factura din luna marie abonatii Telekom si Nextgen vor primi o informare cum ca in luna aprilie se vor unifica grilele iar preturile se vor mari (din cate se pare cu 1 Euro in medie). 2 Din cate se pare Nextgen deja a instiintat abonatii ca maresc pretul abonamentului .3. Abonatii care au abonamente sau cartele pre pay Orange cu o vechime de minim 1 an in retea vor primi oferta de 10 lei in primul an pentru cablu si internet. 4 Cine nu are cartela/abonament Orange va plati in primul an de contract 30 lei internet + cablu urmand ca in al 2 lea an sa plateasca 50 lei. 5 Unificarea grilei consta in faptul ca in grila telekom si nextgen vor intra canale din grila orange si mai putine canale invers. Adica de la T vor intra in grila Orange posturile NG si Mooz ( inca nu se stie ce se va intampla sigur cu posturile TS). La Telekom si Nextgen vor intra toate canalele din grila Orange inclusiv cele 2 canale 4K. 6 Cei de la Orange au in plan sa mute pe parcursul anului toti abonatii Orange DTH pe satelitul folosit de Telekom.
Și pe stik vor întra posturile de la orNge la Telekom ce ști xa eu nu am primit nimic
Pe NS-urile Orange a fost înregistrat domeniul orangesport.ro încă din octombrie anul trecut, deci cel mai probabil canale Telekom Sport vor fi redenumite în Orange Sport.
Link: whois.com/whois/orangesport.ro
Inca nu se stie nimic sigur despre TS. Cert este ca TS nu mai au studiouri si nici comentatori.
Gorila, mai sunt televiziuni în care nu mai au studio-uri, și nici comentatori?
Din cate stiu nu. Nu se poate lansa o televiziune fara sediu.
Nu . Pe stick vor ramane canalele din grila actuala a telekomului.
Gorila dar de aplicația Telekom tv ce se aude!
Aplicatia Telekom TV va fi inlocuita cu Orange GO. Tot din aprilie se va renunta la divizia telekom fix sau cum s-o numi ( parca asa se numeste aceasta divizie)
Dintr-o unificare cu tot cu pachete extra(Maxpack+Maghiar+Porno)mie mi-au rezultat că grila unificată va avea în jur de190 programe aici nu am pus posturi care au ambele variante pe principiu că rămîne doar unde există varianta Hd
Gaby acum depinde si de infrastructura folosita in special cea de la T. Adica daca in zona exista fibra optica telekom sau orange atunci vor fi multe canale hd , unde se va folosi retea de cupru clasica vor fi variante sd.
Contează ce tip de cabluri sunt ? Adică , odată ce un program intră în grilă, asta nu înseamnă că va intra în toată rețeaua ? (Mai ales că nici Orange și nici Telekom nu au grilele delimitate pe localități / județe , precum Digi și Voda)
Conteaza si ce retea ai coaxial sau fibra optica. Uite exemplu concret Orange are mai multe canale in HD pe reteaua proprie in timp ce pe reteaua Telekom unele canale au doar varianta sd.
Mulțumesc frumos de știre Gorila!
Cu placere!
Si incet-incet Orange inghite de pe piata 1 concurent-2..Pina la urma in loc de 5-6 concurenti pe piata vor ramane 2-3 si pot mari preturile fara probleme.Nu s prosti astia..
Vor ramane 3 concurenti insa nu cei actuali, unul mare va fuzina cu un concurent surpriza ( nu voi spune inca despre ce concurent este vorba).
Sa se vanda Digi ,cum au făcut în Ungaria!
Stai calm nu se va vinde digi
Vodafone.
Bravo ti-ai adus aminte ce am scris eu acum cateva zile despre Vodafone.
Și dacă șanț cu abonament la Telekom. Eu. Voi rămâne tot la ei sau voi trece la orange
Da vei ramane la Telekom.
De intrarea posturilor must carry ce se mai aude?
Mai au timp pana pe 3 martie.
Gorila, am și eu pentru tine 2 întrebări importante.
1. Să întrebi și tu sursa ta, dacă astăzi sau cel târziu mâine va intra Zoom TV HD în grila de programe, și dacă va intra pe ultima frecvență sau pe o nouă frecvență.
2. Dar oare câți dintre tehnicienii de la RCS&RDS sunt abonați la RCS&RDS ? Că dacă sunt veniți și din altă parte, gen NextGen, Orange, Vodafone sau Telekom, atunci este gravă treaba, deoarece ei dacă sunt abonați la rețelele respective, pot să introducă dinadins versiunile SD ale canalelor respective, ce se regăsesc în HD la operatorii ceilalți, mai ales limitarea de bitrate.
Adică, cel mai normal mi s-ar părea să fie tehnicieni atât de la RCS&RDS, cât și de la AKTA, adică ce introduc ei în grila de programe, să se uite și ei.
Că altfel nu e ok.
1 Zoom tv HD intra pe ultima frecventa vineri . 2 Nu tehnicienii decid ce varianta a unui canal intra in grila. Tehnicienii au obligatia sa respecte contractul dintre respectivul canal si companie, adica daca in contract scrie varianta sd / varianta sd intra. 3 Orice om este liber sa se duca la orice operator doreste chiar daca lucreaza la Digi sau Vodafone.
Cum adică intră vineri ? Nu intră cu o zi mai devreme de lansare ?
Ce sa vezi promouri
Nu eu stiu ca vineri va intra.
Zoom TV isi va incepe emisia vineri 18 februarie ora 8 00 de joi vor incepe promouriile la emisiuni pe site-ul lor informatie primita pe e-mail de la Zoom Tv
Multumim pentru informatie.
Asta înseamnă că de joi trebuie să intre în grila RCS&RDS, chit că vor da doar promo-uri.
Important ca se tin de cuvant si pana pe 18 intra in grila.
Știți ce-mi place la DIGI
Vă spun eu acum prețul mic în loc de 40 de lei dau 30 și e bun prețul (internet+TV digital)
La mine în Jud.Vrancea Sat Blidari com. Cârligele doar DIGI este ca parte de cablu dacă cineva s-a uitat la niște documente pe site-ul CNA
Așa am văzut eu mai de mult
Scriu mult cred
Si pe mine tot pretul ma multumeste plus calitatea internetului mult peste ce ofera Vodafone si Nextgen.
Salut,vă povesteam că nu mai mergea canalele TV am rezolvat cu ajutorul lui Robert
Am intrat pe site-ul Fiberhome la setari și am dat pe 20mhz și canalul 4 ( pe canalele 1-3 tot așa îmi fac adică tot semnal slab)
Sper să fie cât mai clar de înțeles
Ne bucuram ca v-am putut ajuta.
Vor mai intra Zoom Tv, Life Style TV la Digi?
Zoom tv HD cred că va intra săptămâna aceasta nu știu sigur.
Dragii mei! A venit momentul în care să mă retrag în a mai scrie pe aici.A venit momentul în care să îmi iau rămas bun.
De azi nu o să mai deranjez pe nimeni de aici și cred că e cel mai bine să fac asta.
Nu o să mai zic de vreun post sau altul la fel de operatorii din România.
Cu tot respectul cuvenit și sper să mă iertați.
Pe curând tuturor și la cât mai multe canale de calitate
Da, degaba scriem aici avioane, digi face bani pe nervii nostrii, ii doar in *** de noi, baga programe de nisa ca nu le face nimeni reclamație, vedeti ca protectia consumatorului are si nr de wattsup, cat un ungur este patron il doare in *** de noi!
Nici eu nu o sa mai scriu sa sa citesc visele altora!
Sa fiti iubiti si abonați-vă la altii, astia de la digi sunt gunoi mare!
Am sa va rog sa nu mai scrieti cuvinte obscene fie ele si prescurtate.
Zoom TV când întra?
Saptamana aceasta.
Se fac lucrări de mentenanță în comuna, a revenit semnalul la TV, internet
Pana la urma va intra ceva astazi,se va transforma ceva din sd in hd?
Din cate se pare nu se va intampla nimic astazi. A fost un nou test al canalului Muscel tv HD dar a revenit sd.
de ce a revenit SD ?
Se fac doar teste.
În comuna Cărpiniș județ Timiș, nu merge nici analog nici Digital lipsă semnal sau plâns mulți din comună!!
Sunatii la Relatii Clientii si faceti o sesizare.
În Brăila Balcan Music are ecran negru. Poate vor sa bage versiunea HD și lucrează la ea la bitrate
A revenit tot SD.
Ați întrebat de ce nu merge inedit și pe alte mărci de TV?
Nu inca ci in zilele urmatoare.
Da
Atomic hd va emite in 1-2 saptamani daca nu ma credeti intrati pe pagina lor de facebook si vedeti postarea din 11 februarie ora 22 59 ca ai raspunde unui utilizator
Spun asta de o luna de zile , si mie mi s-a spus saptamana trecuta ca saptamana asta vor intra pe interlan in hd.