Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta

Aici vom discuta despre zvonuri si informatii neconfirmate despre introducerea unor noi canale TV la operatorii de telecomunicatii care ofera atat servicii terestre (prin cablu) cat si prin satelit (DTH).

Principalii operatori de televiziune din Romania la care ne putem abona sunt: Telekom OROC, RCS & RDS DigiTV, Next Gen, UPC Vodafone, Orange, Focus Sat, Akta, Freesat, INES insa exista si alti operatori mai mici si firme de cartier care ofera servicii de cablu TV/DTH.

De asemenea, tot aici putem discuta si despre zvonuri privind introducerea de posturi noi online (Digi Online, Telekom TV, Horizon GO Vodafone TV, SeeNow, Orange TV GO, Sweet TV, Megogo, Ines Live TV, Focus Sat Live TV, Voyo, Antena Play, FilmBox).

Foarte multe informatii despre posturile TV nu sunt anuntate de catre operatorii de televiziune si ajung mai greu la noi, abonatii TV, insa aici putem discuta despre orice detaliu privind aceste informatii neconfirmate.
Update 31.07.2018: S-au adeverit zvonurile privind introducerea in grila RCS – RDS cablu a programelor Happy Channel HD si ZU TV HD. Zvonurile erau si despre introducerea posturilor Look TV HD, Look Plus HD, Epic Drama HD, Cinemax 2 HD si Discovery HD. Vedea daca in urmatoarele saptamani/luni se vor realiza si aceste modificari asupra grilei RCS – RDS.

Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta

Update 09.08.2018: Exista zvonuri ca incepand cu luna septembrie Telekom va face noi modificari ale grilei de programe. La cateva luni dupa ce acestia au scos din grila de programe 11 posturi TV, apar zvonuri ca acestia ar face din nou astfel de modificari.

Update 09.08.2018: Am primit informatii de la abonatii RCS – RDS ca exista zvonuri privind introducerea programului Epic Drama HD in grila de cablu digital Digi. Dupa ce programul Epic Drama HD a fost introdus in grila Digi TV satelit ne-am asteptat sa intre si pe cablu insa momentan acest lucru nu s-a concretizat. In urma ultimelor teste (teste care au vizat si introducerea in grila pentru foarte putin timp a postului TRT 4K) se spunea ca acestia ar testa si introducerea Epic Drama HD in grila Digi cablu. Vedem daca se va concretiza ceva in acest sens.

Update 18.08.2018: Pentru ca LOOK TV si LOOK PLUS transmit UCL si EUL aceste posturi tv vor fi lasate la liber la Orange TV cablu si DTH, intre perioada 21 august si 5 octombrie, urmand ca de la acea data sa se codeze si sa fie introduse cele 2 posturi intr-un pachet numit pachetul „Look”. Pretul pachetului va fi de 0,60 euro. Abonatii vor primi instiintare in scris cu factura sau pe STB pe TV; Desi mai mult ca sigur aceste zvonuri se vor concretiza, momentan lasam aceasta informatie la zvonuri; Multumim colegului Bebe pentru informatii.

Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta

Update 29.08.2018: Conform ultimelor zvonuri, in grila Telekom nu intra si nici nu ies alte posturi in luna septembrie, chiar daca s-au facut teste pe Film Now, se pare ca nici acest program nu ar intra in grila.

Update 09.12.2018: In grila Digi ar urma sa intre programele Discovery Science, Discovery World, Investigation Discovery si Animal Planet, toate la calitate SD, undeva la finalul lunii decembrie. Ramane de vazut ce pachet suplimentar o sa fie si la ce pret, vom reveni cu informatii; Multumim colegului Bebe pentru informatii;

Update 21.12.2019: Posturile Discovery si Eurosport ar putea iesi din grila de programe Telekom daca negocierile pentru un nou contract nu s-ar finaliza cu succes pana la finalul acestei luni;

De asemenea, puteti oferi fara probleme sursa de unde aveti aceste informatii.
Fiind un articol destinat zvonurilor, oricine isi poate spune parerea cat timp se face intr-un mod civilizat. Informatiile discutate in sectiunea de comentarii a acestui articol nu reprezinta pozitia oficiala Media-Max.ro si sunt doar zvonuri.

Update 20.06.2020: Nu sunt permise comentariile care sustin o actiune sigura fara a se oferi o sursa; Se poate discuta in continuare despre zvonuri sau informatii neconfirmate insa fara sa se confirme ca fiind ceva ce se va intampla sigur;

LASAȚI UN MESAJ

Introduceti comentariul
Introduceti numele

Toate comentariile sunt aprobate manual iar cele care incalca regulile vor fi eliminate.

86789 COMENTARII

  1. O întrebare pentru gorilă Ce are în plus Vodafone de laudă așa toată lumea sau unii face față de alții furnizor de televiziune și mă În special la Digi

  2. Am fost la niște prieteni care sunt abonați la Vodafone ex UPC,la ce grilă de programe au își permit să „doarmă”
    Eu unul nu cred că o să ajungă în faliment sau ceva mai rău
    Revenind la grilă,au tot ceea ce la Digi e la nivel de dorință,din păcate.
    E clar,la ei calitatea e la ea acasă,pe când „cel mai mare cablist” se pare că nu ne va aduce ceva nou,în iarnă și așa este.La categoria de documentare,pare că e cam finală lista,deci nici-o șansă pentru canale noi acolo.
    Bine ar fi să mă înșel,dar cred că s-au înțeles cu Warner.Discovery pentru tot ceea ce au în grilă și poate și pentru variantele HD de la aceste posturi.
    Rămân la ideea că acum zece ani,a fost cea mai proastă idee când au scos canalele Discovery.

  3. Realitatea Plus renunță la emisia prin satelit și este posibil ca licența să rămână doar pe cablu. iNES Group le va asigura emisia.

    Sursa: Crawl Realitatea Plus.

    • În Dâmbovița avem posturi regionale în grilă cu sediul în Târgoviște.

      Posturi locale din județul Dâmbovița cu acoperire doar în Dâmbovița nu mai avem din 2020.

    • era un post tv tv braila dar acum nu mai emite mueste in grilanici un operator tv ore m ai este ble tv din galati dl gabriel asteprtam noua grila si in braila mai sunt 2 posturi tv din galati expres tv sirealitatea gaati braila

      • În Galați emite în prezent TV Galați-Brăila, etv Galați și RTV Galați-Brăila.

        Realitatea TV Galați-Brăila nu mai emite din iunie 2020, trebuia să se transforme în Reperul TV, insă a pierdut licența din anul ăsta pentru că firma care deține Reperul TV a intrat în faliment. Era și ultima stație locală de la Realitatea TV în care a fost închisă (după Realitatea TV Bacău, închisă din iunie 2018 și fosta clădire a fost preluată de către Plus TV Bacău în toamna lui 2018).

      • Daca posturile locale nu pot asigura transmisie digitala, cine crezi ca trebuie sa construiasca retea de fibra optica de la sediul postului respectiv pana la headend-ul digi din judetul respectiv? Si cu ce bani? Prostii de la Digi pe banii abonatilor.

        • Corect prostii de la Digi,pe banii abonaților,în Teleorman pentru Antena3 Alexandria si Media Sud TV Alexandria,am înțeles că pentru Antena3 Alexandria deja se lucrează pentru preluarea semnalului

  4. Bună ziua,
    Ca urmare a unor modificări legislative, suntem obligați să modificăm din 24 Octombrie grila de programe TV recepționată prin serviciul de televiziune prin cablu în județul Hunedoara.
    Mulțumesc!

  5. Legat de Vodafone, ce noutati mai aveti dl Gorila? Arcadia tv inca nu a intrat insa sper sa intre love nature 4k in locul lui insight tv.Dvs ce mai stiti?

  6. Salutare. Chiar acum am vorbit cu cei de la DIGI și mi-au spus ca începând cu data de 15 noiembrie . E valabil pentru Turnu Severin. Persoana cu care am vorbit e una dintre cele care se ocupa cu partea tehnica, cu intriducere și aranjare grila. Dacă aveți și voi prieteni care lucrează la DIGI puteți sa ii intrebati au primit datele când fac reorganizările. Încă nu sunt gata cu preluarea canalelor locale/regionale de oe analogic

  7. Sa fim serioși, grila UPCului este nou varza ca cea de la Digi. Mai ales pana la canalu 301. Acolo găsești HDuri băgate printre SDuri, categorii diferite de posturi aranjate unu lângă altu. De la 301 incolo grila lor este mai aranjata. Sa nu mai zic ca mai pe la toți unde ma duc și au UPC toți se uita la variantele SD ale posturilor de baza, ProTV, Antena 1, prima, kanal d. Nu știu ca au variantele hd pe la 200 și ceva

      • Ai o părere foarte proastă despre abonații Vodafone. Îți garantez că mulți dintre ei și-au reorganizat singuri grila și au lăsat doar canalele HD și 4K, alea SD le-au scos demult din grilă. Nu are nicio relevanță poziția canalelor în grila standard, atâta timp cât putem să ne facem listă cu favorite și să evităm astfel toate ciurucurile și dublurile.

        • Nu am o parere proasta despre abonatii Vodafone ci despre echipamentele oferite de aceasta companie. Te-ai intrebat vreodata cati dintre abonatii Voda Digi stiu sa isi faca liste de canale favorite? Multi dintre abonati ( cei care au varsta peste 50 de ani) nu stiu sa faca diferenta dintre un post sd si varianta HD. Am fost de multe ori in casele unor abonati Vodafone care se plangeau de receptoare ca atunci cand dadeau dupa un program pe altul receptoarele se blocheaza si nu mai raspund la comenzi fiind nevoiti sa scoata receptorul din priza. Ba mai mult am intalnit abonati Vodafone care aveau tv cu DVBC si aveau pus receptor. Iti recomand sa te mai duci si pe la vecinii tai mai invarsta sa vezi cum sta treaba. Nu dau vina pe abonati ci dau vina pe tehnicieni care nu stiu/nu vor sa ii sfatuiasca pe abonati cum este mai bine cu cam sau cu receptor. Cand te duci in casierii tipele de acolo nu ii intreaba pe abonati ce tv-uri au ci le baga pe gat receptorul direct.

          • S-au schimbat multe la Vodafone, nu mai e cum știai tu. Nu știu cum e în magazine, că eu am primit oferta online, dar la telefon am fost întrebat câte televizoare am și ce fel de televizoare am. La plasmă am mediaboxul 4K (pentru extraopțiuni și pentru aplicațiile Netflix, Amazon Prime și HBO MAX), iar la televizorul din dormitor am Card CI+. Ambele televizoare au DVBC, dar fără mediaboxul 4K și Card CI+ nu am acces la ceea ce mă interesează. Au fost, într-adevăr probleme cu mediaboxul 4K, dar s-au rezolvat (acum poți să faci listă de favorite, de exemplu). Nu mai există acum televizoare fără DVBC, dar fără echipamentele operatorului (indiferent de numele lui), nu ai acces decât la grila TV ! La DIGI, fără decodor sau Card CI nu ai acces la FilmNow și HBO MAXPACK, așa că afrirmația asta cu ”sunt abonați care au TV cu DVBC și receptor”, nu stă în picioare.

          • Te invit in orasele mici sa vezi cum sta treaba. Nu te mai da pe tine exemplu ca tu esti tanar si te descurci sa dai comanda online. Ia pe cineva in varsta si du-te cu el in magazin si vezi cum se comporta fetele de la ghiseu cu batrani. Insa nu intru in polemici cu tine ca nu are rost.

          • Ești foarte recalcitrant, atunci când cineva încearcă să-ți deschidă ochii, și nu înțeleg de ce ! Am înțeles, ești fan DIGI, e fix problema ta, dar asta nu înseamnă că trebuie să le dai peste nas celor care nu acceptă bătaia de joc marca DIGI. Am lucrat la DIGI, și crede-mă că știu cum sunt tratați clienții în magazinele DIGI (eu am fost gestionar la ei și am avut, din păcate, ocazia să văd cum se comportă angajații cu clienții mai în vârstă, atunci când duceam cardurile CI sau telefoanele pentru vânzare). Mințeau cu nerușinare că nu au decodoare HD pe stoc, dar depozitul era plin până la refuz cu decodoare sigilate. Nu mai zic de routere, care stăteau sigilate în depozit, iar clienții noi primeau (dacă aveau noroc) routere recuperate de la clienții vechi. Pe cei care voiau să renunțe la serviciile fixe DIGI, angajații din magazin îi amenințau că-i execută silit dacă nu plătesc taxa (ilegală) de reziliere. Nu uita că DIGI este singurul operator care, atunci când instalează servicii clienților noi, nu au echipamente pe stoc (așteaptă omul câteva luni până când primește un decodor HD sau un router pentru internet). Sunt multe de spus despre ”marele operator” DIGI !!!

          • Care comentariu scris de mine catre tine te-a facut pe tine sa intelegi ca eu apreciez compania Digi ? Ai dreptate ca nici la Digi nu sunt angajati mai breji. Nu sunt recalcitrant atunci cand cineva vrea sa imi deschida ochii asa cum zici tu. Insa de ce sustii ca la Vodafone este lapte si miere cand tu ai spus ca nu stii cum sta treaba in magazinele lor. Echipamentele Vodafone lasa de dorit la fel si angajatii. Singurul plus pe care il are Vodafone este grila atat.

          • Gorila și Prime, v-au murit lăudătorii ? DIGI este, din punctul meu de vedere, varză la TOATE capitolele.

            Sunt client Vodafone la serviciile fixe de pe vremea UPC și pot să spun că NU am avut NICIODATĂ probleme cu internetul și televiziunea prin cablu, și nici cu echipamentele (router, mediabox 4K, card CI+). Din retenție am primit o ofertă la care orice abonat DIGI nici nu visează (3,5 euro pe lună la toate serviciile fixe Vodafone și cu toate extraopțiunile active, față de 60 de lei pe lună la DIGI numai pentru net + TV – fără nicio extraopțiune).

            Repet, dacă măcar 1% din clienții DIGI ar știi adevărul despre DIGI, firma asta ar da faliment. Unchiul meu și-a reziliat contractul cu ei, tocmai pentru că avea probleme tot timpul cu serviciile nefuncționale, și nu-l băga nimeni în seamă. După ce a reziliat contractul, timp de trei luni i-au emis facturi pentru servicii și echipamente pe care nu le mai avea. Au încercat să-l execute silit pentru 500 lei (180 lei contravaloarea celor trei facturi + 320 lei taxa (ilegală) de reziliere, dar au pierdut procesul. Nici gratis nu m-aș duce la hoții ăștia de la DIGI !

          • Cine este recalcitrant acum? Si nu ii convine cand i se deschid ochii ? Pot spune ca tu esti un sustinator infocat al celor de la Vodafone. Vezi cum este atunci cand vrei sa iti spui parerea ? Esti considerat un sustinator al companiei adverse .Bravo pentru tine. Vodafone este o firma care nu investeste nici un ban in infrastructura sau in extindere. Toti banii se duc in tara mama. Aceste retentii ii va duce catre faliment sau vanzare la fel ca in cazul UPC si Telekom. O sa vezi ca din decembrie vei plati undeva la 5,6 euro aceste servicii de ce? Pentru a-si acoperi pierderile pe care le au de cand au preluat upc.

          • Am contract ”pe viață” cu Vodafone, la prețul de 3,5 euro pentru toate serviciile fixe, nu se scumpește nimic. Există o clauză în contractul pe care l-am încheiat cu ei, în care este stipulat faptul că sunt obligați să plătească despăgubiri (care nu sunt mici deloc) dacă majorează prețul.

            P.S. ”Amărâții” de la Vodafone au oferit peste două miliarde de euro pentru a cumpăra participaţiile deţinute de acţionarii minoritari ai companiei de cablu Kabel din Germania. DIGI nici nu știe câte zerouri are cifra asta !!!

          • Foarte bine ca in Germania Vodafone se dezvolta insa in Romania vor pleca in maxim 3 ani daca o tin asa pe minus. Toate companiile care au sucursale in ro o duc bine in strainatate insa in ro sunt pe butuci ( EX Telekom) asa ca nu compara pietele din afara cu piata din ro.

          • După părerea ta, și Orange e aproape de faliment … că a cumpărat Telekom, nu-i așa ? Orange are departament de retenție de când a apărut în România, și nu a dat faliment. Am lucrat la ei în retenție și aveam oferte la care abonații DIGI nu au avut acces niciodată.

            Orange și Vodafone au oferit Netflix gratuit timp de doi ani, și nu au dat faliment. Acum, și Orange, și Vodafone oferă HBO MAX pe toată perioada contractului. Nici Orange nu investește în infrastructură, dar asta nu înseamnă că e pe marginea prăpastiei.

            Vezi că feblețea ta (DIGI) a plecat din Ungaria ! Oare de ce ? Îți spun eu, de ”buni” ce sunt. Pe unguri nu a putut să-i fraierească, așa cum îi fraierește pe (unii) români, cu servicii execrabile.

            Dacă pe alții de pe aici reușești să-i prostești cu reclama ta mascată la DIGI, cu mine nu ai nicio șansă. Mie n-ai cum să-mi deschizi ochii decât cu oferte generoase, nu cu baliverne de 2 lei !

          • Orange nu este aproape de faliment pentru ca spre deosebire de favorita ta Vodafone Orange se extinde investeste in infrastructura. De cand Orange si-a dorit sa intre pe cablu acestia au cablat in peste 400 de localitati din tara ( fara sa iau in calcul zonele unde are telekom retea). Degeaba te dai ca ai lucrat la Orange ca nici nu stii ce au facut/ fac . Digi a fost data afara din Ungaria pentru ca acolo se instaureaza dictatura nationalista.

          • Vorbești prostii. Orange nu a investit decât foarte puțin în zonele rurale. În zonele urbane, adică în marile orașe, nu a investit nimic. Dovadă că unde stau eu, în centru orașului, este infrastructură Telekom, cu cablu FTTB (adică până la intrarea în scară). Mi-am sunat prietenii din Cluj, care știu tot ce mișcă la Orange, și mi-au spus că în următorii 5 ani nu sunt prevăzute investiții majore în infrastructură. Cu timpul, vor renunța și la televiziunea prin satelit.

            Apropo de Vodafone. De Black Friday vor avea o ofertă imbatabila pentru piața din România, la prețuri fără concurență. Falimentul ăla despre care vorbești tu, e mai aproape de DIGI decât de Vodafone.

          • Eu am spus ca nu vreau sa intru in polemici cu tine ca nu are rost. Orange a investit mai mult decat a investit Vodafone de cand au luat UPC. Vodafone nu a fost instare sa modernizeze reteaua din Ilfov/ Bucuresti ce sa mai vorbim de extindere. Vezi ca Vodafone a vandut 15% din actiuni catre o firma araba tic tac tic tac. Pa Pa Vodafone in maxim 5 ani.

          • Astăzi, în jurul orei 11:40, spuneai că Vodafone va pleca din România în maxim 3 ani. După câteva ore tot tu spui că Vodafone va pleca din România în maxim 5 ani. Dacă te-ai sucit în numai câteva ore, înseamnă că ai realizat și tu cât ești de penibil și că Vodafone este un brand care își respectă blazonul.

            Se citește disperarea în rândurile pe care le scrii, motiv pentru care nu pot decât să renunț la dialogul cu tine. Nu de alta, dar nu vreau să-ți crape cumva vreo venă și să te am conștiință ! Pe mine m-ai convins că ești pe lângă subiect.

          • Bine vom vedea cine va avea dreptate. Nu conteaza in cati ani va pleca Vodafone 3 sau 5 ani chestia este ca va disparea. Asa ziceai si de UPC ca sunt cei mai tari si ca vor rezista si uite ca nu mai sunt. Asa disperat cum sunt cam am dreptate cand le cant prohodul favoritilor tai UPC si Vodafone. Vodafone a mai vandut si in alte tari si digi a vandut insa ei au vandut pe plus nu ca Vodafone pe minus.

          • Am scris eu vreodată ceva despre UPC pe pagina asta ? Mă confunzi !!!

            Dacă ai ajuns să compari un colos ca Vodafone cu un purice ca DIGI, e grav. Vodafone dispare din România atunci când dispare Orange, adică niciodată. Nu mai încerca să prostești lumea cu aberațiile tale.

            Vodafone a fost capabil să lanseze un mediabox 4K care permite oricărui utilizator să vadă Eurosport 4K și Look 4K pe un TV cu rezoluție FHD și să-l facă Smart TV (cu acces la Netflix, Amazon Prime și HBO MAX), fără ca clientul să investească vreun ban într-un televizor nou. Ca să vezi Eurosport 4 K, DIGI 4K și Love Nature 4K ai nevoie de TV 4K (o investiție pe care nu și-o permite oricine). Plus că la Vodafone, extraopțiunea 4K e gratuită, la DIGI e contracost. Asta este diferența dintre Vodafone și DIGI.

          • Bine fie ca tine. Unde este pachetul 4K la Vodafone gratuit. Eu am mai spus ca daca tu ai avut noroc si ai obtinut un super pret asta nu inseamna ca asa este pentru toata lumea. Pe site pachetul 4K costa 1 euro vezi cum dezinformezi lumea? O sa caut , cand voi avea timp comentariile tale despre UPC.

          • Când ai să găsești o postare de-a mea despre UPC, să-mi spui și mie. Dacă nu o găsești, aștept să-ți ceri scuze public că ai mințit. Ca să nu pierzi timpul degeaba, poți să-ți ceri scuze de pe acum. Eu am intrat pe pagina asta, pentru prima dată, la câteva luni după ce Vodafone a cumpărat UPC.

            Încearcă, atunci când citești o informație, să o și înțelegi. Intră la secțiunea Servicii – pachete TV & internet de pe pagina Vodafone și ai să vezi că în partea dreaptă găsești ”beneficii la alegere”, inclusiv extraoptiunea 4K gratuită 1 an de zile. Asta este oferta acum, pentru clienții noi. Înainte să intre oferta asta în vigoare, extraopțiunea 4K a fost inclusă gratuit pe toată perioada contractului. Ăla care dezinformează ești TU, nu eu !

          • Nu ma intereseaza ce ofera Vodafone la retentie. Pe pagina extrapachete este trecut 4k 1 euro? Este. Nu toata lumea stie sa caute pe acel site. Oricum 70% din abonatii vodafone platesc facturile cu hartia in mana. Daca ai stii cate plangeri sunt cu numele Vodafone ca nu trimit factura la timp, te-ai lua cu mainile de cap. Eu ti-am mai zis nu te mai da tu exemplu ca stii sa umbli pe calculator. Mai iesi din casa si incearca sa mai ajuti si pe altii. Nu ma intorc la UPC / Vodafone nici daca mi-ar da totul gratuit.

          • Sunt scrisi acolo nu are rost sa ii numesc. Sunt useri care sustin marele Vodafone si nu accepta critici despre Vodafone. Nu zic ca nu ar avea voie sa sustina acest operator. Insa in momentul cand scrii cu argumente lucruri contra despre Vodafone eu si Prime sau oricare user care nu sustine Vodafone, cei 2 useri sustin ca cine nu este cu Vodafone sunt sustinatori celor de la Digi. Eu sunt membru intr-o fundatie care ajuta oamenii in varsta si am fost cu cativa dintre acestia in sediile Vodafone si Digi pentru contracte tv si am vazut cat de zeflemisti sunt angajatii Vodafone cu clientii si cum se comporta cei de la Digi. Iar R Marian spune cat de usor este online, o fi nu zic nu insa pe teren este altfel situatia.

          • Acum mi-am dat seama. Tu credeai ca la tine ma refer? 🙂 . Nu nu la tine faceam referire. Iti raspund cu o intrebare. Cine lauda tot timpul Vodafone fara sa accepte critici despre acest operator?

          • Gorila, oferta despre care ți-am vorbit eu ieri, cea cu extraoptiunea 4K gratuită este afișată pe site-ul Vodafone, nu are nicio legătură cu retenția. Eu am scris în limba română, dar dacă tu nu ai înțeles, e problema ta. Așa e când vrei să-i pui pe alții într-o lumină proastă, te faci că nu înțelegi. Oferta aia este și în magazinele Vodafone, nu doar pe site, le-am făcut azi o vizită. Poate așa înțelegi că oricine dorește, poate să primească în magazin aceeași ofertă din online. Nu susțin Vodafone, dar spre deosebire de DIGI, e cu 7 clase peste. E dreptul fiecăruia să meargă la cine consideră că e mai bine pentru el.

          • Ieri spuneai ca ,citez: Pentru a vedea oferta 4K intri la Servicii pachet tv & internet de pe pagina Vodafone si in partea dreapta gasesti beneficii la alegere. Acum spui ca se gaseste si in magazine si pe site usor. Te anunt ca daca intri pe Vodafone . ro/ extra pachete pachetul 4k costa 1 euro. Iar daca te duci in magazine doamnele de acolo nu iti spun ca daca faci contract nou ai pachetul 4 k gratuit decat daca intrebi tu.

          • Foarte interesantă abordarea administratorilor acestui site : dacă nu le dai dreptate, nu-ți mai aproba comentariile. Să mai zică cineva că trăim într-o țară liberă.

            Te-am trimis pe site, să vezi oferta publică, dar te învârti aiurea în jurul cozii și o faci pe prostul.

            Mi se rupe, dacă nu se mai publică comentariile mele, mi-am făcut o impresie despre tine și cei care pupați în **** pe hoții de la DIGI.

            P. S. Vodafone a cumpărat UPC de 2 ani, dar în titlu acestui topic apare tot UPC. Dacă nici asta nu e o dovadă de ****** la adresa DIGI, atunci ce e ?

          • Ti-am spus de ce nu iti mai aprob comentariile. Este al 2 lea comentariu in care jignesti abonatii Digi care nu sunt de acord cu tine. Pentru jignire nu ti se mai aproba comentariile nu ca nu imi dai mie drepate. Ma faci prost degeaba intra pe Vodafone. ro/ Extra pachete si vezi ca pachetul 4 K costa 1 euro. Am lasat acest comentariu sa vada lumea ce fel de om esti. Asa cum am spus om cu 2 fete.

          • Are dreptate pe naiba. În ultimii 6 ani am am participat la instalarea serviciilor DIGI pt. mai multe rude, și toate au decurs nu bine, ci excelent. Cu echipamente noi, indiferent că este vorba de CI/STB/router, de la realizarea instalării. Angajații chiar au întrebat ce fel de televizoare au și cum ar le-ar fi mai la îndemână. În plus, în acești ani am reziliat și 2 abonamente de TV și internet cu ei, la fel, fără probleme. Angajatele din POP s-au comportat în mod corespunzător. Așa că mai ușor cu pianul pe scări și cu hate-ul gratuit pt. DIGI. Nu sunt peste tot la fel. Cât despre Vodafone, la ei apreciez doar grila de canale, atât. Internetul e praf, iar 90% dintre angajați sunt deosebit de incompetenți. Habar nu au pe ce lume trăiesc și ce servicii oferă.

          • Nu ai ce sa le faci acestor 2 useri ei cred ca toata lumea se descurca cu internetul si cu comanda online. Asa este Vodafone este praf la echipament si angajati.

  8. Gorila,te rog si eu ceva,poti sa afli pe ce frecventa a intrat TVR Craiova și Media Sud în Teleorman la Digi zic,ca sa nu mai zapacesc grila pe care am aranjat-o

  9. Cine a zis ca Digi nu organizează grila ? Termenul 1 noiembrie poate fi orientativ…Cna nu poate sa nu înțeleagă dacă durează pana pe 15 noiembrie..sa se facă ei asta urmăresc…întrebare pt domnul Gorila: Vodafone are grila așezată tematic asa cum o are Digi sau cum se face acum ? Rog raspuns…respect domnule Gorila și salutare la baieti

    • Vodafone are o asezare tematica de foarte mult timp , mai sunt mici scapari si la ei insa nu cum era la Digi cu, cate 2 calupuri de canalale pentru fiecare categorie tematica.

  10. Conform unui abonat Digi,în Teleorman au intrat pe digital regionalul TVR Craiova și localul Media Sud și ca urmează să intre la Digi si localul Antena3 Alexandria.
    Cred ca stiti despre cine este vorba, este vorba despre Bogdan,cel care m-a certat pe mine acum o săptămână că de ce sunt nemultumit,se găsește mai jos comentariul lui.O zi bună tuturor

  11. Probabil aceeași femeie de serviciu mai pregătită decât analfabeții de la tehnic din județe merge din județ în județ și face reorganizarea grilei și din aceasta cauza s-a prelungit termenul până la jumătatea lunii noiembrie. CNA-ul îi pupa-n fund iar că-s la fel de pupincuriști politic🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤧🤮🤮🤮

  12. Cu reorganizarea grilei au prelungit analfabeții ordinari de la Digi până la jumătatea lunii noiembrie. Circula inf pe canalele de știri. Era clar că nu vor respecta niciodată termenul scarbele astea pt că nu au respectat niciodată nimic.

    • Da ai dreptate sunt incompetenți cei de la Digi,iar Cna îi v-a ierta si de data asta,o sa spuna ca au întâmpinat probleme tehnice cu posturile regionale și locale si gata scapa de amendă

      • Nu știu unde ai văzut tu CCN HD și TLC HD pe Digi Online ! Numai Warner TV este HD (720p). În anul 2022, ”profesioniștii” de la Digi nu au nici măcar propriile posturi în FHD (1080p).

          • Asa cum i-am spus si userului anterior. Cand a intrat prima data in aplicatia Digi Online CNN era HD prin iunie -iulie. Ca nu mai este acum nu te-am/ v-am contrazis. Poti sa scrii daca Epic Drama Magic Rock F&H TLC Kis si Warner tv mai sunt in HD? Eu mi-am dezactivat contul.

          • Epic Drama este HD, Magic TV este HD, Rock TV este HD, TLC este SD, Kiss TV este SD, Warner TV este HD, Fishing and Hunting este HD. În aplicația Digi Online, bineînțeles.

          • NU A IEȘIT. Fraților, dacă nu aveți un smart tv sau un smart stick nu mai aberați pe aici. CNN HD/KISS TV HD/TLC HD sunt disponibile DOAR în aplicația DIGI ONLINE PENTRU SMART TV. Pe mobil sau web sunt versiunile SD. Totodată, canalele HD din aplicația de mobil și web sunt disponibile pe smart tv în 1080p, nu 720p. Lipsesc doar Bollywood HD și Warner TV HD, acestea fiind în SD în aplicația pt. Smart tv.

  13. Și ce faci acuma domnul gorilă o să dai doar informații celor care sunt abonat la Orange sau Vodafone și celor care sunt abonat La Digi n o să le mai oferi informații eu îți Spre exemplu am întrebat doar Cum decurg negocierile dintre Digi și Discovery dar doar atât mi se pare puțin nedrept decizia ta dar nu mai oferi informații despre Digi altor persoane care sunt cu adevărat interesate să pun o întrebare dar în este decizia dumneavoastră dacă Dumneavoastră credeți că așa este mai bine Nu mai am nimic o zi bună

    • Asteptati finele lunii decembrie si veti stii cum decurg lucrurile intre cele 2 companii. Abonatii digi nu vor fi viciati de noutati doar ca eu nu le voi mai scrie pe zvonuri in schimb daca va fi cazul voi scrie materiale despre informatiile Digi. O zi buna!

      • Colegul Gorilla, nu te supăra că te atacă unii de pe nu știu ce forum. Nu îi băga în seamă. Toți te respectăm pentru știrile afișate, câteodată nu se m-ai potrivesc lucrurile, se mai amână, pică un om dintr-un copac și tot face o pauză. Noi să fim sănătoși și să avem răbdare. Vor întra și canale, dar asta nu înseamnă că de mâine, cu timpul vot întra.

      • Eu daca aflu ceva legat de Discovery sau de orice alta noutate,nu o sa mai pot da nici zvon pentru ca nu mai dai tu informații Gorila,asa ca prefer doar sa ma uit la ce se scrie pe aici însă fără să confirm sau să infirm.
        Ce pot spune clar,reorganizarea s-a blocat pentru moment,cel puțin pentru Teleorman și încă câteva județe care acum imi scapa numele,ce este cert că reorganizarea se face in 3-4 județe maxim 5 de Luni-Duminica,conform celor din call centrul bucureștean.O zi bună Gorila si respect,sper ca te razgandesti omule.

        • Alin poti face ce doresti eu zic ca, daca afli ceva poti scrie pe zvonuri. Daca eu nu voi mai scrie pe zvonuri asta nu inseamna ca aceasta rubrica dispare. Nu ma voi razgandi. Voi da informatii doar despre zvonurile din OC Orange si Vodafone. Ce tine de Digi voi face doar materiale.

      • Gorila esti cumva sluga lor .Lasa-i dracului eu as schimba denumirea blogului si nu ar mai gasi acele persoane acest blog ai scapa de ei si gata .Poti sa stai linistit

  14. Sall Gorila cine( ți a preluat sursa de la Digi) Habar nu are este un( fake) față de tine, Ai toată aprecierea din partea mea, (Stimă și Respect) aceste cuvinte te definește în tot!! 🙏💪🏻

    • Multumesc Stima si Respect. si din partea mea. Eu cred ca cel care mi-a luat locul se va intoarce si va da informatii nu prea placute in curand dar le va da. Daca nu asteptati materialele publicate pe site s-au instiintarile trimise de Digi. Asta e orice lucru are si un sfarsit.

  15. Domnule Gorila, știți cumva ce se mai aude de unificarea grilelor Orange și Telekom ? Va mai intra ceva? Rămânem cei de la Telekom cu grila asta terminată , fără canale de bază în HD , cu dubluri și cu canale praf? Singurele canale ok din grilă (care nu-s la Orange) sunt Național Geograpic , Mooz , Dizi și Travel xp , vor ramane sau vor fi scoase ? .

  16. Gorilă nu mai băga toți frustrați în seamă tu continuă să faci treaba că o faci destul de bine pe blogul ăsta și nu te ai luat după răutățile oamenilor pentru că nu e vina faptul că Digi nu face anumite lucruri