Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta
Aici vom discuta despre zvonuri si informatii neconfirmate despre introducerea unor noi canale TV la operatorii de telecomunicatii care ofera atat servicii terestre (prin cablu) cat si prin satelit (DTH).
Principalii operatori de televiziune din Romania la care ne putem abona sunt: Telekom OROC, RCS & RDS DigiTV, Next Gen, UPC Vodafone, Orange, Focus Sat, Akta, Freesat, INES insa exista si alti operatori mai mici si firme de cartier care ofera servicii de cablu TV/DTH.
De asemenea, tot aici putem discuta si despre zvonuri privind introducerea de posturi noi online (Digi Online, Telekom TV, Horizon GO Vodafone TV, SeeNow, Orange TV GO, Sweet TV, Megogo, Ines Live TV, Focus Sat Live TV, Voyo, Antena Play, FilmBox).
Foarte multe informatii despre posturile TV nu sunt anuntate de catre operatorii de televiziune si ajung mai greu la noi, abonatii TV, insa aici putem discuta despre orice detaliu privind aceste informatii neconfirmate.
Update 31.07.2018: S-au adeverit zvonurile privind introducerea in grila RCS – RDS cablu a programelor Happy Channel HD si ZU TV HD. Zvonurile erau si despre introducerea posturilor Look TV HD, Look Plus HD, Epic Drama HD, Cinemax 2 HD si Discovery HD. Vedea daca in urmatoarele saptamani/luni se vor realiza si aceste modificari asupra grilei RCS – RDS.
Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta
Update 09.08.2018: Exista zvonuri ca incepand cu luna septembrie Telekom va face noi modificari ale grilei de programe. La cateva luni dupa ce acestia au scos din grila de programe 11 posturi TV, apar zvonuri ca acestia ar face din nou astfel de modificari.
Update 09.08.2018: Am primit informatii de la abonatii RCS – RDS ca exista zvonuri privind introducerea programului Epic Drama HD in grila de cablu digital Digi. Dupa ce programul Epic Drama HD a fost introdus in grila Digi TV satelit ne-am asteptat sa intre si pe cablu insa momentan acest lucru nu s-a concretizat. In urma ultimelor teste (teste care au vizat si introducerea in grila pentru foarte putin timp a postului TRT 4K) se spunea ca acestia ar testa si introducerea Epic Drama HD in grila Digi cablu. Vedem daca se va concretiza ceva in acest sens.
Update 18.08.2018: Pentru ca LOOK TV si LOOK PLUS transmit UCL si EUL aceste posturi tv vor fi lasate la liber la Orange TV cablu si DTH, intre perioada 21 august si 5 octombrie, urmand ca de la acea data sa se codeze si sa fie introduse cele 2 posturi intr-un pachet numit pachetul „Look”. Pretul pachetului va fi de 0,60 euro. Abonatii vor primi instiintare in scris cu factura sau pe STB pe TV; Desi mai mult ca sigur aceste zvonuri se vor concretiza, momentan lasam aceasta informatie la zvonuri; Multumim colegului Bebe pentru informatii.
Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta
Update 29.08.2018: Conform ultimelor zvonuri, in grila Telekom nu intra si nici nu ies alte posturi in luna septembrie, chiar daca s-au facut teste pe Film Now, se pare ca nici acest program nu ar intra in grila.
Update 09.12.2018: In grila Digi ar urma sa intre programele Discovery Science, Discovery World, Investigation Discovery si Animal Planet, toate la calitate SD, undeva la finalul lunii decembrie. Ramane de vazut ce pachet suplimentar o sa fie si la ce pret, vom reveni cu informatii; Multumim colegului Bebe pentru informatii;
Update 21.12.2019: Posturile Discovery si Eurosport ar putea iesi din grila de programe Telekom daca negocierile pentru un nou contract nu s-ar finaliza cu succes pana la finalul acestei luni;
De asemenea, puteti oferi fara probleme sursa de unde aveti aceste informatii.
Fiind un articol destinat zvonurilor, oricine isi poate spune parerea cat timp se face intr-un mod civilizat. Informatiile discutate in sectiunea de comentarii a acestui articol nu reprezinta pozitia oficiala Media-Max.ro si sunt doar zvonuri.
Update 20.06.2020: Nu sunt permise comentariile care sustin o actiune sigura fara a se oferi o sursa; Se poate discuta in continuare despre zvonuri sau informatii neconfirmate insa fara sa se confirme ca fiind ceva ce se va intampla sigur;
Când va întra și la digi ceva?
Vom anunta cand va fi cazul.
Ce banc bun 🤣🤣🤣🤣
Ar pute fi cel de al doilea post scos, Canal33
Nu.
B1 TV.
Nu vor cede asa ușor Frații Micula. Chiar dacă nu sunt investiții mari audienta e mare.
B1 ca ieși din must carry.
După preluarea Gold FM, am auzit că și patronii Realitatea Plus vor să preia Centrul Național Media.
Pai Realitatea plus este postul fetei lui Pacuraru cel care vrea sa preia Centru National Media. Eu am zis ca National tv va avea varianta HD doar daca va fi cumparat a venit Baymax si a zis ca nu este adevarat ca a vorbit el cu nu stiu ce secretara.
Va ceda licențele care sunt deținute de SC ABC Plus Media SA Oradea și SC Clas Media SRL Oradea către SC Geopol International SRL București.
Pâi și ce se întamplă cu Realitatea PLUS Dispare sau se modernizează ?
Se modernizează! Atunci va lansa și Realitatea Sportivă și Realitatea Star în HD și 4K!
Cozmin Gușă și Maricel Păcuraru s-ar putea să cumpere Centrul Național Media (Național TV, Național 24 Plus, Favorit TV, Național FM și Favorit FM)!
De unde știi ?
Pe undeva, nu pot să îți spun.
De unde știi tu că B1 TV va ieși din Must Carry 2022?
B1 Tv va iesi din lista must carry 2022
De unde stii ? 🙂
Mi-a soptit o pasarica ! De aceea nu a intrat la nici un operator in format HD!!!
Da asa am auzit si eu 🙂 Tu si Claudiu v-ati prins . Bravo.
Multumesc ! respect si tie!
CORECT !!!!
Vor ieși 2 Canale, și vor întra în must carry tot 2 canale, anu 2022?
Da eu asa stiu.
Ori cinetube ori cinetronix va ieși din must cart și. Vor intra 3progame noi
Nu. Care sunt cele 3 canale ce vor intra in must carry? Intreaba-ti sursa cea mare de la Digi ce post iese din must carry , ca sigur ei stiu.
Bitv
Bi tv ? Ce post este asta?
Cred că dorea să spună B1 TV🙂
Da.
B1tv
Am glumit Mirel . Am stiut din prima la ce post te-ai referit.
Informatii exclusive : 1 Doua canale vor parasi lista must carry, unul din aceste 2 canale este Medika TV pe al 2 lea nu il voi spune acum. Medika tv va iesi pentru ca cei de la Clever nu au nici un post in lista. 2 Alte 2 canale vor intra in must carry in ianuarie 2022 este vorba de Smart tv si AB, dar pana atunci ele vor intra la toti operatori. Sarbu si Marius sunt asi la negocieri veti vedea. 3 Tra la la nu a negociat cu Vodafone Orange sau Digi. asa ca nu va intra.
Înseamnă ca al doilea canal va fi Kapital TV sau Metropola tv?
Nu de unde pana unde?
Am crezut că este unul din cele 2 care vor ieși din must carry .Am vazut ca va ieși Medika tv.
Al 2 lea post este un post ce se afla in must carry de mult timp.
Cred ca programele look sport vor ieși sau cinemaraton sau comedy est?
De ce spuneti asta. Canalele scrise de dvs nu sunt in must carry.
Banuiesc ce canal va iesi din lista must carry 2022 alaturi de Medika TV dar nu zic daca cititorii blogului media-maxx sunt iteligenti isi vor da seama cu usurinta de ce post este vorba
Daca ti-ai dat seama poti sa spui. Eu nu pot pentru ca , stiu un angajat din acea televiziune si el mi-a spus ca vor sa iasa din must carry dar sa nu scriu pana cand nu va fi oficial sau se va scrie online in presa . Nu vreau sa isi piarda slujba acel angajat.
B1 TV
Național TV trebuie să iasă din lista must carry
Nu este vorba de National tv sau nu stiu eu.
Cred că este vorba de Telestar 1
Rezultă de aici încă un post care se lansează de pomană exclusiv la Ines . Aș zice mai bine să ceară retragerea licenței decât s-o prăpădească la Ines . Că este la Ines , că nu există , este exact același lucru
Gabriel INES este si distribuitor de semnal nu numai operator IPTV
Medika TV este indirect deținut de către Digi,deci nu va ieși de la ei,după ce iese din mustcarry
Eu am spus ca iese din must carry nu de la Digi.
Eu nu cred că aleph business și smart TV va întra la digi
Sa semnat contractele operatorii vor prelua semnalul de la Ines o sa intre si la Digi pana la sfarsitul lunii
Tra la la a primit avize dde retransmisie si isi va incepe emisia de pe 1 11 2021
Deja am anunțat pe articolul dedicat Tralala TV. Mersi pentru estimare.
Cna a aprobat vize de retransmise pentru Ines Ip tv pentru a intra in grila Smart TV Hd si Aleph Business Hd
Deja am anunțat pe articolul dedicat Smart TV și Aleph Business.
Multumim, CH+.
As prefera sa discutam despre aceste subiecte pe articolele dedicate, lasand discutiile de aici doar pentru zvonuri si informatii neconfirmate.
INES le distribuie semnalul.
Bună ziua Canalele regionale si locale vor mai intra pe digital?Smart FM aseară a revenit si acum este din nou indisponibil.
Sunt probleme cu preluarea postului de radio Smart FM, se stie si se vor rezolva.
Prin decembrie va întra cv programe la digi .
Sursa e sigura, pana atunci poate Angelus tv va fi introdus, ma mir ca nu este maria tv la ceilalți operatori.
Și a revenit Smart FM
-Angelus TV HD
-Smart TV HD
-Aleph Business HD
-Hora TV HD
trebuiesc să intre. Dar încă se așteaptă.
cel mai așteptat este Hora TV HD
Bună ziua Smart FM nu funcționează a fost scos sau este o problemă de preluare?
O problema de preluare.
Azi va intra ceva sau nu ?
Săptămâna aceasta nu va intra nimic.
Nu. Se asteapta ca Angelus tv sa trimita sursa de semnal si cele 2 televiziuni smart si ab sa primeasca avizul de emisie de la cna. Vom anunta cand va fi cazul.
Și când ar baga RDS posturi noi.
Vom anunta cand va fi cazul.
Nici azi nu intra nimic la digi?
NU
Nu am primit nimic inca. Contractele cu anumite canale noi sunt semnate. Televiziunile trebuie sa ofere operatorului o sursa de semnal.
Gorila sal uite sati dau o informație sigură că tot sa zis că vb aiurea în tramvai și eu sc ce primesc .1la Digi încurând nu vor intra nimic progame noi in afara de sc de la TNT in data de 23 an rest nimic . posturi că angelus tv și etgis fm deocamdată este in stand bay ei au acum treabă cu nternetul și telefonia .2deocamdata cam atât rasp primit de la cineva mare de la Digi tu ști despre și cine vb .3posturile bitvhd și look dport2 nu vor intra curand deoarece au ținut să intre și. Look 4k atât pe azi
Defapt LookSport 2 HD nu intră la Digi pentru moment,deoarece cei de la Clever Media doresc ca Digi să introducă în grilă LookSport HD și Look 4K,cel mai probabil asta se va și întâmpla mai devreme sau mai târziu,Digi va ceda,deoarece sunt destule cereri pentru LookSport HD, LookSport 2 HD și Look 4K,iar B1 HD o să intre la Digi ori la pachet cu posturile Look ori cu National TV HD,atât știu.
Național TV HD nu există.
Vrei sa spui ca B1 HD tv nu va intra in secolul asta ? 🙂
Vor fi pachet de 4-5 Hduri,printre care și B1 HD,Dar Digi știe ce vrea,ar fi culmea,poate nu intra anul asta,Național TV HD ca exista din Noiembrie sau Decembrie din ce știu eu
B1 HD nu va intra prea curand la nici un operator. Intreaba de ce si vei afla motivul.
De ce nu va intra B1 HD,colegu Gorila?
Nu am voie sa spun pentru moment insa iti poti intreba sursa asta daca stie.
Bună seara. Gorila…am o întrebare la tine. Au trecut 5 luni de când a fost lansat B1 TV HD. Întrebare: până la finalul acestui an (2021), va intra la RCS&RDS ?
O sa iti dau un raspuns pe ocolite ( nu am voie sa dau raspunsul corect inca). Nu. Nu va intra momentan la nici un operator catv sau dth.
KAPITAL TV NU MERGE LA RDS
de ce nu este in grila nici unui operator B1TV HD ?? eu sunt la DIGI dar totusi la nimeni ??..asa prost sa aibe marketing-ul ??..sa ceara bani ?? oare ?? si chiar daca ?? dar parca erau in must carry deci gratis…cineva ??..domnule Gorila aia ca ne spui cu 2 sapt inainte nu tine…cine te stie pe numele real??..mai nimeni..deci ??
Iar ai venit pe aici sa aberezi? Ce te intereseaza asa de mult care e numele lui? Fiecare poate posta sub orice nume doreste, indiferent daca e real sau nu. Daca nu iti vezi de treaba, vei lua iarasi o pauza, ca vad ca ai nevoie periodic de pauze.
Rabdare si vei vedea de ce nu a intrat la nici un operator. Daca spun raspunsul la intrebare risc sa ii fac rau unei persoane si nu vreau asta.
cand cei dela oringi vor prelua programele telecom sport
Vom anunta cand va fi cazul.
Gorilele,la look nu se vede principala emisiune de analiza fotbalistica de la telekom sport,cea cu Samuila,Panduru,Cosmescu e la orange,când am întrebat aici,ai răspuns ca crainicii sunt toți la Tomșa
Telekom sport nu are legătură cu Lokurile decât la transmisiile live emisiunile de analiză sunt separate ,așteptăm să vedem ce se întâmplă cu Telekomsport după preluarea de către Orange ,adică ale transforma in Orange sport say le inchid
Angajatii TS au fost preluati de LS din 1 aprilie 2020. Meciurile au acelasi comentariu si pe ts si pe ls . Emisiunile de analiza difera intre cele 2 posturi cu toate ca , comentatorii ts participa si la emisiunile de analiza de la LS.
1 Din 1 aprilie 2020 Look Sport a preluat angajatii TS. Comentatorii meciurilor pe Look Sport sunt Samoila Gradinescu si Cosmescu.2 Panduru este si el invitat la emisiunile Look Sport. TS doar o emisiune de analiza mai are in direct si stirile. Eu nu am spus ca emisiunile de pe TS se vor auzi si vedea si pe LS. Cosmescu a comentat cu Florin Calinescu acum 2 saptamani un meci.3 TS 1,2 NU SE VAD IN GRILA ORANGE.
Gorila…la ce bălării te referi?
Angelus Smart si AB astea sunt balariile ce se pregatesc sa intre.
Pai și când întra la digi?.Iar în afară de astea luna asta numai intra nimic în afară de smart tv și aleph business
Angelus tv poate intra in orice moment ( pentru ca a primit aprobarea de la CNA de a incepe emisia), iar cele 2 posturi Smart si AB ( trebuie sa se prezinte in fata CNA si sa obtina aprobarea CNA de a incepe emisia).
Angelus TV si Ercis FM la Digi in curand.
Ercis se vrea si in FM, dar nu sunt frecvente radio libere.
Doua posturi religioase așai
Alte posturi cerute de ani de zile de abonați nu sunt în stare să introducă. Rușine. Azi am primit răspuns în urma sesizarii depuse la CNA în legătură cu legea care prevede introducerea a 2 canale locale și 2 regionale în grila digitală. Cică urmează să fie dezbătută problema în următoarele ședințe. Sper să-și ia amendă pt că ăștia nu respectă nimic în România.
Toti membrii Cna au Digi plus ca Digi le ofera netul cat si curentul electric la sediul Cna la fel si la sediile Intact asa ca nu iau amenzii
n-are nici o treaba,crezi ca n-au bani de un abonament de net de 100 de lei si de curent?de parca le-ar plati din buzunarul lor
Care posturi omule? Alea de ka Discovery? Sau cel de la History???. Pai Discovery fără reclame este ca și plecat din România. C&I are audiente varză și el dispare cât de curând. Ce mai vrei? Restul posturilor Bollywood sau FilmBox??? Sunt 👎👎👎👎
Există posturi care sunt doar la Ines și alea n-au mai dispărut . Nu-l mai tot considerați Digi așa sfânt , că se descurcă piața și fără el .
Crime+ Inv. Ch. este la toți ceilalți operatori . De ce să dispară ? Că nu e la Digi ? Se descurcă și fără el . Mai rău de Digi că nu are un program de acest gen în grilă , dar are Estrada și Maria TV.
FilmBox și Bollywood sunt cam slabe , deci aici sunt de acord cu tine .
Canalele Bollywood chiar sunt foarte bune, pentru cine îi place filmele sau serialele indiene. Mie chiar da.
Vor lua amenda pe care o vor plati din banii nostri.
Angelus TV retransmiteErcis FM , se aseamănă că două picturi de apa cu Maria tv chiar nu-și au rostul atâtea posturi religioase în citind o sa vedem 18 posturi religioase cate culte sunt recunoscute în Romania
Oare cei de la Orange ce vor să facă ? Travel Mix are miră pe DTH de o săptămână. Ei de obicei se mișcă mai repede : Paramount Channel când s-a închis a fost scos în seara respectivă , Outdoor Channel HD când s-a închis a fost scos ziua următoare …
Ok, stimă Gorila!!
De săptămâna viitoare vor intra programe noi la Digi?Grila Telekom când va fi modificată?
Vlad nu ti se pare ca pui prea multe intrebari si oferi raspunsuri oferite de altii pe aceasta pagina???tot timpul vad ca intrebi si dai raspunsuri…..
Din cate am inteles Angelus tv este pregatit sa porneasca emisia pe cablu. 2 Dupa ce vor termina de transferat clientii telekom in baza de date orange si semnarea de noi contracte intre orange si abonatii t atunci vor umbla la grila.
Când întra angelus tv la RDS?
Vom anunta cand va fi cazul.
Când am spus acum 3saptamani că nu intra nimic mă luat la mișto pe ai i ți-am spus gorila că nu intra nimic în viitorul apropiat ei se bazează pe net și tel in acest moment nu intra nimic
Vom discuta in curand insa sa nu spui ca postul x trebuia sa intre ca ai spus de mult ok?
Ok. Eu știu ce știu ai văzut că nu am sc nimic
Când întra programe noi la RDS? Domnul gorila
Vom anunta cand va fi cazul.
Stai calm că eu nu spun eu știu că nu vor intra nimic dar cu alea 2de religie că sa fie vreo 5se uita d… La ele sincer
Vor intra balarii Angelus Smart TV AB .
Exploris se vede Hd?
Are varianta HD insa la Digi este SD.
Va intra azi ceva la RDS?
Nu și nici săptămâna viitoare nu va intra nimic.
Este posibil sa te inseli 🙂 Nu este bine sa dai un termen atat de mare.
Sper să intre ceva săptămâna viitoare dar nu cred.
O sa intre balarii in exclusivitate.
Vom anunta cand va fi cazul.
Bravo Digi,încă un post 0.00,interes! Alții cu ID,AP,C&I…nu BooClasic/Film,ci un post de toată jena…. Angelius
Iarasi tu concurenta e la tine in oras nu mai sta in casa si plange ca Digi baga programe 00 daca stai tot in casa si nu faci nimic care sa iti fie bine si toata ziua stai si plangi pe blogul media -max in loc sa reziliezi si sa mergi la altii ramai un no name la fel cum postezi pe blogul media-max
Bună seara eu cred că Aleph Business si Smart tv vor termina testele pe 1 noiembrie.
Pot termina testele cand doresc contractele sunt parafate.
Postul de Radio Smart FM nu se aude, oare se pregătește să între Și Smart Tv și Aleph Business!!
Deocamndată nu s-au terminat testele la Aleph Business si Smart tv cred ca se vor termina pe 1 noiembrie.Cred că sunt probleme de preluare la Smart FM.
În Timișoara a întrat Romantic FM, și cu introducerea unui post regional Qub tv, acum o lună și ceva!!
Da in zonele unde au introdus posturi locale a intrat si postul de radio romantic. Insa in alte zone nu a intrat pe receptoare Romantic fm ci este ascuns.
Pe aplicatia Digi Online postul Travel Mix este în format HD…pe contul meu asa apare și se vede f bine…Este vreo șansă să mai între ceva la Digi în afara de Angelus TV, postul de radio religios și Warner TV SD care va înlocui TNT??? Știu ca se vorbește de Aleph Business și Smart TV dar acestea doua vor fi HD sper nu ??…o seara frumoasa
Doar sigla afiseaza HD, el este downscalat in SD.
Daca va mai intra si alte posturi vom anunta. Pentru moment de posturile scrise de tine stiu ca vor intra.
Pentru Tv5 HD pe cablu mai sunt discuții?
La Digi, știu că este doar pe satelit HD.
Nu. Oricum pe satelit sunt probleme cu TV5 HD.
Când va fi introdus Radio Romantic pe decodor că au trecut 3 luni de când a fost introdus dar pe decodor încă nu
decand sezice ca osa intre acest post de radionu la intrdus acum vorsa introduca programe religiose dl vlad
Cand vor intra si alte posturi de radio sau tv atunci va intra si Romantiv FM.
Angelus TV când intra la RDS?
Buna ziua Warner Tv care sa va lansa pe data de 23 octombrie va fi HD sau are si varianta SD ?? si va intra si la DIGI in locul postului TNT SD ??
1 Warrner TV va fi si SD si HD. 2 Da va intra SD si la digi.
Se schimba și ceva în grila postului sau tot aceeași Mărie cu altă pălărie.
Ei zic ca se schimba ceva Filme ca Stapanul inelelor Cavalerul Negru. Asa ca tu decizi daca se schimba sau nu. Eu zic ca nu.
Shop On TV HD a intrat în grila Next Gen urmând să intre și Party Mix HD.
Am inteles ca a intrat deja Party Mix HD in grila NextGen, mi-a confirmat un abonat NextGen.
Avem un articol separat dedicat grilei NextGen unde putem discuta despre acest subiect.
Văd că mișcă bine Nextgen chiar și pe ultima sută de metri
Mereu Nextgen a introdus primul canale tv chiar si inaintea fratelui sau t.
Bravo Nextgen nu ca Digi care introduce programe cu lingurița sau deloc.
Ok, Stimâ și Respect🙏
Pe Orange TV GO este disponibil din nou Travel Mix , dar tot în format SD.
Pe DTH e încă miră.
Si pe aplicatia Digi Online tot sd este.
Ați aflat Domnule Gorila ce avize au luat cei de la Digi, ptr Extinderea rețelei sau ptr posturi TV?
Nu o sa intreb sa vedem ce voi afla. Am aflat ca in curand vor intra un post de radio si un post tv . Sunt posturi care vor intra pana pe 1 noiembrie la digi.
Cred că este vorba de Radio Romantic
Nu este un radio religios si televiziunea este Angelius sau ceva de genul acesta tot religios.
Postul tv care va intra la Digi este Angelus tv care ieri a primit aviz favorabil de la Cna pentru inceperea emisiei si va intra in grila Digi pana la sfarsitul acestei luni.Corect colegu Gorila
Da si postul de radio tot religios.
Și ce post de TV întra și ce post de radio întra și când?
Angelius tv si Ercis FM.
De atomic tv ce se mai știe?când va începe sa emite în online sau pe cablu?
Ei spun ca vor incepe emisia intr-o luna.
Avem doua articole pe care se poate discuta despre acest subiect si unde mentionasem deja ca incepe emisia pana pe 1 noiembrie.
Pentru orice subiect, folositi functia de cautare de pe pagina principala.
Sunt mai multe programe care vor intra până pe 1 noiembrie?Oare când va intra Angelius tv și Ercis FM vor avea loc pe frecvențele actuale?
Depinde cum vor intra adica sd sau hd. Pentru postul de radio nu ar fi probleme. Angelius tv sd are loc pe actualele frecvente daca intra hd nu are loc.
Azi va întra ceva la rds?
Nu.
Cred că pentru extindere rețele.Au lucrat mult în ultima lună
Aplicația Filmbox+exista bine mersi pe Tv Smart verifcat și funcțional pe doua televizoare unul Marca Horizont,altul marca Thosiba
Eu o am instalata din fabrica sa zic asa pe un LG si aplicatia Focus Sat la fel a intrat cand am facut actualizarea softului la tv.
Probabil inainte aplicatia Filmbox+ era disponibila si primea suport inclusiv pentru televizoare, caz in care a ramas functionala pe modelele acelea insa e posibil ca pe modele noi sa nu mai fie disponibila.
Domnule Gorila Film Box + si-a inchis aicatia…nu dețin aplicație decât pt telefoane…pe tv smart nu mai exista…poți sa verifici..ai vb fără sa verifici..
Ok fie ca dumneata cu toate ca aplicatia o am pe un lg.
posibil sa aveti amandoi dreptate dar unele persoane sa nu inteleaga asta…adica Filmbox+ sa nu mai poata fi instalata pe tv-uri de la o anumita perioada incoace dar sa mearga totusi pentru cei care au instalat-o acum mult timp.pe site-ul filmbox e scris ca mai merge doar pe telefoane si tablete.
Buna seara..pentru domnul Gaby care se da atotstiutor..Film Box nu mai are aplicatie pe Tv smart…a spus aici ca cine vrea sa o descarce..eu vreau dar nu exista..face confuzie acum in urma cu peste jumatate de an poate mai inapoi era aplicatie Film boX CARE NU MAI EXISTA..daca stie domnul Gorila ceva de posturile Aleph BUSINESS SI SMART TV ???
Pentru domnul Corneliu cei de la SPI au aplicatia FilmBox + si au lansat recent si aplicatia DIZI. Pe tv-urile LG este aplicatia FilmBox + instalata. Nu stiu data cand se vor lansa posturile Smart si AB, mi s-a spus ca nu s-au terminat testele.
Înseamnă ca nu va intra prea curând nimic nou😔
Pentru introducerea posturilor regionale în grila mi-au răspuns ca, nu au un termen pentru introducere a lor în grila
Multumim pentru informatie insa eu tin minte ca le-a dat termen 3 luni termen care a expirat.
Va întra ceva azi la RDS?sau pana la sfârșitul săptămânii
Nu
Bună ziua astăzi sau până vineri vor intra programe noi ??
Nu am primit nimic pana acum. Din cate am inteles Digi Voda si Orange au primit avize de la CNA , dar nu stiu ce avize au cerut ( ori de intrare a posturilor ori de extindere de retea).
Schimbare de macaz la RCS privind comunicarea pe messenger,azi este prima dată când în urmă interacțiuni cu ei sunt întrebat de ce programe in format HD sau 4 K doresc sa fie în viitor în grila Rcs-ul ,a mai întimpinat cineva acest lucru
Da Gaby se face un sondaj pentru a mai introduce din posturile care sunt puse in asteptare.
Din ultima interacțiune pe messenger se pare că nu din analog vor mai scoate programe și se are în vedere să se elimine variante SD ale posturilor care se regăseasc in cele trei variante de transmisie analog ,digital SD digital HD să rămîna un exemplu TVR1 un analog iar în digital un format Hd
Stiu Gaby eu am primit si scris aceasta informatie de mult timp insa nu se stie cand se va intampla lucrul acesta.
Sa le spui sa bage și TVR3 HD. Ar fi chiar păcat sa nu avem acest post în grila Digi.
Spune-le singur. Mai multe cereri mai multe șanse de reușită. Plus ID, D Science, C&I, filmboxurile, travel XP, balkanika mtv, pro cinema HD, look sport 2 HD, look sport HD.
După ce Canal + au cumpărat acțiuni la Spi nu cred că mai există șanse să vedem în grila Rcs programele Filmbox
De posturi de filme Digi nu duce lipsa ci alte canale lipsesc si ar fi nevoie de ele C&I Love Nature si altele.
Pentru Filmbox cea mai buna varianta rămîne descărcarea aplicației pentru cine deține Tv Smart unde prețul este 9.9 lei și vezi 12 programe mai puțin 4k,erotic și games plus filme și seriale din biblioteca SPi
Crime and investigation era la, liber pe satelit Thor odată. De ce nu fac un simulcrypt cu focus sat. E cel mai ușor de introdus pe satelit. Dar ei au CBS și travel. Când aveam „Boom” i-am întrebat la telefon de ce nu introduc Etno TV. Răspunsul lor:avem favorit TV în grila. Cred ca asta ar fi și răspunsul digi la id extra și crime and investigation:avem travel și Cbs
Nu este vina celor de la Digi ca TVR nu a lansat oficial TVR 3 HD.
cum pot participa la sondaj
Nu poi participa la sondaj doar daca esti sunat de ei. Poti trimite sugestii online sau telefonic.
Eu unul,nu mai cred decât în introducerea posturilor Aleph Business și Smart TV…nu văd ce posturi să mai intre