Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta
Aici vom discuta despre zvonuri si informatii neconfirmate despre introducerea unor noi canale TV la operatorii de telecomunicatii care ofera atat servicii terestre (prin cablu) cat si prin satelit (DTH).
Principalii operatori de televiziune din Romania la care ne putem abona sunt: Telekom OROC, RCS & RDS DigiTV, Next Gen, UPC Vodafone, Orange, Focus Sat, Akta, Freesat, INES insa exista si alti operatori mai mici si firme de cartier care ofera servicii de cablu TV/DTH.
De asemenea, tot aici putem discuta si despre zvonuri privind introducerea de posturi noi online (Digi Online, Telekom TV, Horizon GO Vodafone TV, SeeNow, Orange TV GO, Sweet TV, Megogo, Ines Live TV, Focus Sat Live TV, Voyo, Antena Play, FilmBox).
Foarte multe informatii despre posturile TV nu sunt anuntate de catre operatorii de televiziune si ajung mai greu la noi, abonatii TV, insa aici putem discuta despre orice detaliu privind aceste informatii neconfirmate.
Update 31.07.2018: S-au adeverit zvonurile privind introducerea in grila RCS – RDS cablu a programelor Happy Channel HD si ZU TV HD. Zvonurile erau si despre introducerea posturilor Look TV HD, Look Plus HD, Epic Drama HD, Cinemax 2 HD si Discovery HD. Vedea daca in urmatoarele saptamani/luni se vor realiza si aceste modificari asupra grilei RCS – RDS.
Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta
Update 09.08.2018: Exista zvonuri ca incepand cu luna septembrie Telekom va face noi modificari ale grilei de programe. La cateva luni dupa ce acestia au scos din grila de programe 11 posturi TV, apar zvonuri ca acestia ar face din nou astfel de modificari.
Update 09.08.2018: Am primit informatii de la abonatii RCS – RDS ca exista zvonuri privind introducerea programului Epic Drama HD in grila de cablu digital Digi. Dupa ce programul Epic Drama HD a fost introdus in grila Digi TV satelit ne-am asteptat sa intre si pe cablu insa momentan acest lucru nu s-a concretizat. In urma ultimelor teste (teste care au vizat si introducerea in grila pentru foarte putin timp a postului TRT 4K) se spunea ca acestia ar testa si introducerea Epic Drama HD in grila Digi cablu. Vedem daca se va concretiza ceva in acest sens.
Update 18.08.2018: Pentru ca LOOK TV si LOOK PLUS transmit UCL si EUL aceste posturi tv vor fi lasate la liber la Orange TV cablu si DTH, intre perioada 21 august si 5 octombrie, urmand ca de la acea data sa se codeze si sa fie introduse cele 2 posturi intr-un pachet numit pachetul „Look”. Pretul pachetului va fi de 0,60 euro. Abonatii vor primi instiintare in scris cu factura sau pe STB pe TV; Desi mai mult ca sigur aceste zvonuri se vor concretiza, momentan lasam aceasta informatie la zvonuri; Multumim colegului Bebe pentru informatii.
Zvonuri / informatii neconfirmate privind introducerea unor noi canale TV la RCS-RDS/Telekom/UPC/Orange/Focus Sat/Akta
Update 29.08.2018: Conform ultimelor zvonuri, in grila Telekom nu intra si nici nu ies alte posturi in luna septembrie, chiar daca s-au facut teste pe Film Now, se pare ca nici acest program nu ar intra in grila.
Update 09.12.2018: In grila Digi ar urma sa intre programele Discovery Science, Discovery World, Investigation Discovery si Animal Planet, toate la calitate SD, undeva la finalul lunii decembrie. Ramane de vazut ce pachet suplimentar o sa fie si la ce pret, vom reveni cu informatii; Multumim colegului Bebe pentru informatii;
Update 21.12.2019: Posturile Discovery si Eurosport ar putea iesi din grila de programe Telekom daca negocierile pentru un nou contract nu s-ar finaliza cu succes pana la finalul acestei luni;
De asemenea, puteti oferi fara probleme sursa de unde aveti aceste informatii.
Fiind un articol destinat zvonurilor, oricine isi poate spune parerea cat timp se face intr-un mod civilizat. Informatiile discutate in sectiunea de comentarii a acestui articol nu reprezinta pozitia oficiala Media-Max.ro si sunt doar zvonuri.
Update 20.06.2020: Nu sunt permise comentariile care sustin o actiune sigura fara a se oferi o sursa; Se poate discuta in continuare despre zvonuri sau informatii neconfirmate insa fara sa se confirme ca fiind ceva ce se va intampla sigur;
Oare ne va surprinde cu ceva Digi tv?
Azi nu va intra nimic.
Poate maine sau vineri?
Nu cred insa daca va intra ceva vom anunta.
Vad ca nici o miscare la digi sant o gramada de competiti si ei nici macar nu se sinchisesc sa dea drumul la digi sport 5 din ce am inteles ei au acordul de la la cna ot a activa progamul digi sport 5
Mi se pare că e o grilă de programe foarte bună! Au tot ce s-a scris aici și se merită
Știu un vecin care dă 54 de lei la Orange Dth, aproape dublu ca la digi.
Poate are doar dth fara un alt serviciu de la Orange. de plateste asa mult.
Am tot pachetul de la digi tv, plus internet și telefonie, doar pentru tv platesc undeva aproape de 50, 26 de lei e fără pachetul de filme, 4 k etc…
Eu i-am spus lui J Kano care zicea ca are un vecin care plateste 50 de lei la Orange doar pentru dth, si i-am spus ca plateste atat pentru ca nu are alt serviciu de la Orange.
Poate înainte de 1 septembrie a aflat acest lucru , deoarece la Orange prețul a fost redus din 1 septembrie .
Posibil vecinul lui avea pachetul FAMILY , Care era 47 lei /lună , dar acum a fost redus la 39
Nu stiu ce sa zic poate fi si cum zici tu.
Bună ideea cu petiția! E singura soluție pentru a intra posturi.
Ei zic ca ia in calcul sugestiile abonatilor insa nu cred ca vor face vreo diferenta cateva sute de sugestii, poate daca ar fi de ordinul miilor sau zecilor de mii, s-ar schimba situatia.
Orange DTH,e o alegere inspirată.Nu-mi lipsește nimic,poate doar amuzamentul cu grila ce nu se va schimba prea curând…așa se pare și așa e
Orange DTH este ok daca doresti sa ai 2 telecomenzi si daca iti place sa vezi o antena atarnata la geamul blocului. In rest da ai dreptate grila este ok.
Amaro tv,era cel pt rromi?
Da
Cred ca întra amaro tv, deoarece digi introduce (pe cablu) câte o porcărie de canal aproape în fiecare luna.
Amaro tv a pierdut licenta tv pentru ca digi nu a semnat contractul pentru uplinkul acestei televiziuni. Vor face alt dosar de licenta dupa ce se va semna acel contract.
conform matei albastre la Digi o sa intre Amaro TV
Este gresit pe acel site se spun aberatii Amaro tv nu a ajuns la nici un acord cu Digi. Amaro tv a negociat doar cu Digi iar digi le-a dat cu flit si Amaro tv a ramas fara licenta. Vor face alt dosar de licenta dupa ce vor renegocia cu digi si vor semna un contract cu digi. Asa ca site-ul albastru se insala. Poti vedea sedinta CNA pe Youtube si te vei convinge singur.
Am actualizat mai devreme articolul dedicat postului Amaro TV, caruia i-a fost respinsa licenta, putem discuta acolo in acest sens.
Sunt convins că Digi are solicitări pentru canale gen Animal Planet SD și HD, ID,Discovery Science, C&I,TDC și altele dar se pare că le ignoră! Ar fi ideal să se inițieze o petiție gen:”Abonații vor canale noi” poate doar atunci vor intra canale.
Eu unul, chiar sper că într-o zi să intre, ce se tot scria prin primăvară
Nu înțeleg, de ce alții pot să introducă posturi iar Digi nu! Hai, a fost stare de urgență, și totuși a intrat ce a intrat (Maria),dar după aceea doar IDA,LinkPress,Realitatea FM și Aleph.Vrem și altceva,chiar și SD,doar să intre
Cele mai multe cereri le are TDC si Filmbox insa si C&I AP mai putine insa are si acesta.
Și care vor intra?
Poate cu ocazia ofertei acesteia se va ocupa și de grila de programe dar nu prea cred
Bună ziua dacă activez saptamana aceasta o extraoptiune de exemplu Film Now cât voi plăti
Vei plati cu 50% mai putin pe aceasta extraoptiune timp de 6 luni. Dar activarea trebuie facuta online pentru a beneficia de oferta.
O să vedeți că nu o să intre acele canale nici în octombrie! Dacă intră ceva, mai vedem. Oricum grila de programe Digi,ar merita o îmbunătățire, dar se pare că așa va rămâne o perioadă destul de lungă
Vom vedea ce se va intampla insa asa este grila are nevoie de imbunatatire.
Bună ziua dar programul Look 4k va intra la Digi că dacă va intra și Look 4k la Digi cred că voi activa extraopțiunea.Sau ce zvonuri mai sunt ?
Nu va intra Look 4 K din cate stiu.
Pe 1 octombrie va intra ceva sau saptamana aceasta?
Vom anunta daca/cand va fi cazul.
Eu cred ca Prima tv va trece in hd odata cu meciul de fotbal Ucraina-Romania din preliminariile campionatului european under 21 din 2021 cred ca de aceea au cumparat cei de la Clever media meciul sa il dea pe Prima
Sa vedem daca odata cu lansarea progamullui gurile rele la digi vor intra si ceva canale noi saptamana aceasta
Săptămâna aceasta nu va intra nimic din octombrie poate vor intra
Nu-i rău! Mulțumesc frumos pentru invitație
Domnule Petre, mutați-vă la alții gen Orange DTH sau Vodafone! La Digi,nu veți vedea aceste canale decât în vise
Sigur la Vodafone merita,este cel mai ieftin,idem Orange,ma faci sa rad
Se pare că Digi,adoptă „politica”,să vă mulțumiți cu ce aveți.
Ca abonat e normal să vreau și eu canale gen Animal Planet SD și HD, MoozDance sau altele de care se tot scria prin primăvară și vară.
Eu zic sa mai asteptati putin si dupa puteti lua ce decizie doriti. Orange este o varianta buna spre foarte buna dar nu DTH ci, cablu infrastructura proprie.
De ce să nu fie o variantă bună Orange Satelit? Mie mi se pare grila foarte ok, cu multe HD-uri ,și la un preț super.
Grila de satelit nu e foarte diferită de cea de cablu ,diferențele fiind doar varianta HD la câteva posturi , care pe satelit sunt SD, și prezența posturilor :Look 4K , Da Vinci , Food Network HD , Museum HD, Medika TV , MTV Rocks , A7 HD , TNT HD , Playboy(posturi ce probabil vor intra pe viitor și pe satelit) , și posturile Must carry.
Diferențele nu sunt foarte mari , deci nu poti spune ca grila de cablu proprie este cu foarte mult mai bună decât cea de satelit .
Și trebuie menționat și că, cablu propriu este disponibilă în destul de puține locuri
Sunt oameni care nu vor sa foloseasca 2 telecomenzi sau pur si simplu nu vor sa vada o antena de satelit in dreptul geamului (daca locuiesc la bloc) De acea am spus ca Orange dth nu este o varianta ok.
Adevarul este ca ai si ce sa vezi la posturile enumerate de tine 😆
Digi 4k de ce nu mai transmite Bundesliga? Nici aseara nu au dat pe Bayern si nici azi vad ca nu transmit nimic.
fiindca n-au bani…mocangeala,cu abonamente de 12-25 lei,atata face. va invidiez,ca nu vedeti sau nu vreti sa vedeti,realitatea trista…..
Nu ne mai acuza de mocangeala superiorule, intai citeste… A zis omu de 4K care e extraoptiune, unde visezi tu 15-25 lei? Mai socoteste putin daca poti….
Ps. Nu noi stabilim cuantumul abonamentelor, ci cei carora le plangi de mila ca vin cu bani de acasa sa ne dea pomana…. Sa mareasca dracu abonamentele sa nu mai aud jignirea asta…
hai bre…cine te-a jignit? si de ce ma iei n halul asta? ce sa citesc man? 4k? ce crezi ca cumpara digi drepturile? din 5 lei de pe optiunea 4k? la cateva zeci de mii de abonati? sau din banii intrati in contul lor,din toate serviciile? mai baga frana,omrle,ca nu numai ca esti arogant…
Comentariu moderat
si de altfel,am scris despre digi,cu mocangeala,DACA citeai,inainte de raspundeai…
Comentariu moderat
Hariseldon vorbesti aiurea. Drepturile competitiilor sportive se iau pe 2 sau 3 ani in toate variantele sd hd 4 k (asta daca se produc transmisii 4k si daca doreste operatorul catv.). Iar Digi din cei 3 ani de Bundesliga au transmis 2 ani cate 1,2 meciuri in 4k. Din cate am inteles sunt ceva probleme cu preluarea acestor meciuri in 4K. Se incearca rezolvarea in cat mai scurt timp posibil. Eu stiu ca tu nu suporti aceasta companie si ca doresti disparitia ei, insa ce vina are digi ca alte companii de catv nu vin la tine la palat? Asa ca inainte sa lasi un comentariu ar trebui sa intrebi ca ai pe cine intreba, call center, ai surse din interiorul Digi si vezi ce spun acele surse, ca sunt sigur ca nu au spus ca nu sunt bani.
esti fantastc…spune-mi te rog,care poate fi problema,care impiedica preluare unui simplu feed de transmisie sportiva? mai ales,ca primesti si celalalt feed,cel hd?…in afara ca cel 4k costa,niste bani in plus si tu n-ai platit? daca ai bani,pe rupte de ce n-o platesti? in primul an a fost si ligue 1 din Franta,,in 4k…unde e de anul trecut? si acolo e o mica problema ca nu mai transmite?…eu cred,ca dintre noi,tu vb. aiureli nu eu.
Digi sport preia in 4 k La liga Bundesliga Formula 1 Ucl si Uel atat la fel si Look 4 k
Nemultumirea este ca in prima etapa de bundesliga nu s-a mai preluat nici un meci in 4k. Iar Hariseldon optimistul de serviciu a gasit repede explicatie nu mai sunt bani.
Eu am intrebat si asa mi s-a spus ca sunt ceva probleme cu preluarea. Tu de cand scrii pe aici numai falimentul celor de la Digi il visezi, asa ai spus si de Viasaturi ca nu vor intra in hd si de AMC,si nu te confund cu nimeni sunt comentarii existente ca dovada. Nu are rost sa intru in polemici cu tine.
asa sunt probleme de preluare. financiare,ca natura. scriu inca o data,pe mine nu ma intereseaza amc Romania,ca ma uit pe cel maghiar,deci nu am postat de el.viasaturile am stiut ca vor intra ca s-a scos natue/history hd. tu/voi nici n-ati vorbit de viasaturi,ca habar n-aveati…erati ocupat si atunci cu discovery,cinemax 2 si amc. cinemax 2 se stia ca va intra CA PLATESTI,pentru el. altceva,de calitate n-a intrat din februarie. si sunt sanse infime sa intre ceva. aici nu vb.de bazaconii,de aleph,prima samd.
Sa stii ca , comentariile din trecut te dau de gol. Am scris pe zvonuri despre Viasat-uri in hd din noiembrie iar tu m-ai contrazis la fel ca acum. Dar o repet nu intru in polemici cu tine ca nu are rost nu o scoate nimeni la capat cu tine.Esti irecuperabil.
prietene,tu/voi de ani de zile,sau hai sa luam,doar anul asta,din aprilie incoace,ati visat vreo 35 de programe,ca intra in grila digi…NU A INTRAT NIMIC!!!! SI EU SUNT irecuperabil?))))))))))))))
Comentariu moderat
Asa cum tu VISEZI la FALIMENTUL companiei DIGI ( sunt pe plus in trimestrul acesta cu 5% SINGURA Companie de telecomunicatii din ro) asa pot visa si eu si altii la posturi noi. Eu nu te inteleg sincer de ce stai ca abonat la o companie , la care nu iti convine nimic. Si nu veni cu scuze de bebe ca nu ai variante ca nu-i adevarat sunt destui operatori dth care ofera Cam-uri pentru a folosi o singura telekomanda. Plus ca au mai multe HD-uri decat la Digi.
deci ultimele 7 luni A DOVEDIT,CA VISATI…tu zilnic,BATMAN,BATMAN!!!! si mai scrii ca eu sunt irecuperabil????.tu chiar ai obraz…mai bine taci. si te rog frumos,daca mai scriu,aici ceva,desi n-are rost,sa nu-mi mai raspunzi…scuteste ma. mersi. nu vreau sa ma cert,ca n-are rost.eu scriu ceva,ma ignori…tu scrii ceva te ignor…atat. nu vreau sa ma scoti din sarite. mersi. eu scriu ceva despre digi,tu avocat voluntar,vii si ma ataci pe mine. lucrezi la digi? primesti bani de la ei? atunci cum permiti sa ma numesti irecuperabil? am vb.eu cu tine? sau ce ai?
Am sa iti urmez sfatul si o sa te ignor pentru ca tu nu recunosti nimic cu toate ca dovezi sunt comentarile din trecut. Daca cineva nu este de acord cu tine tu spui ca lucreaza la digi. CBS Reality este o porcarie de post dupa parerea ta, Aleph News la fel.
Hariseldon prietenas ne lasi cu vrajeala ta,de cand tot spuneam noi ca intra Viasaturile,Amc,JimJam,Cbs Reality,Discovery HD etc,voi pe forum va jucati cu lopatica in nisip
Bună ziua să sperăm că vor intra programele TNT HD CNN HD, Mooz Dance Cartoon Network HD în octombrie sau poate că sa semnat contractul cu TNT care cred ca va expira la sfarsitul lui septembrie
Cand vom afla o data exacta atunci vom anunta.
Gorila, la akta nu se cumpara decodoarele ca la digi tv satelit,ca tot faci comparatie la pret
Nu se cumpara receptoarele este adevarat dar tu compari merele cu perele. Digi dth este ceva iar akta altceva. Eu comparam AKTA cu Digi cablu. Ce internet oferea AKTA si la ce pret si ce internet ofera Digi si la ce pret.
Vad ca unii pe aici cer 3 sau 4 programe la Digi pe luna cica sunt in urma cu grila de programe asta ar insemna peste 40 de programe noi pe an cel putin 10 frecvente noi activate musai canalele sa fie in hd 4 k etc si la aceelasi pret de 30 lei luna daca ar fii sa plateasca ar da bir cu fugitii asae romanul intodeauna vrea mult si mocca
Programul A7 TV va mai intra la nivel național la Digi ?
Vom anunta daca va fi cazul insa daca nu a intrat pana acum, nu cred ca va mai intra.
Poate ca va intra cand va intra in must cary
Animal Planet SD / HD la Digi când?
Vom anunta daca va fi cazul.
Bună seara Mai bine Digi introducea MTV Live HD decat MTV Europe
Meciul Ucraina – România pentru calificarea Naționalei U21 la CE 2021, în exclusivitate la Prima TV
profit.ro/profitul-tau/sport/meciul-ucraina-romania-pentru-calificarea-nationalei-u21-la-ce-2021-in-exclusivitate-la-prima-tv-19485186
Vor transmite meciuri si din liga 1 sau cupele europene.
Si din campionatele europene pe care le trasmite look sa vedem
Nu au cum sa transmta in exclusivitate pentru ca meciurile nationalei Romaniei U 21 si nationalei mari apartin Cme panna in 2022
Claudiu meciul acesta este in exclusivitate la Prima tv.
Dacă, repet, dacă Digi ar fi un operator eficient ar introduce trei, patru canale pe lună. Sunt în urmă cu grila.Ca abonat Digi,nu cred că o să intre ceva în următoarea perioadă. Cât despre canale gen Animal Planet, ID,Discovery Science, C&I,nu poate fi vorba
Va intreb eu pe dvs. Care operator introduce 3,4 posturi pe luna? Toti operatorii introduc posturi tv de 2,3 ori pe an .
Bună ziua ce zvonuri se mai aud la Digi tv?
O să vedeți că nu vor intra acele canale care fac concurență:Look, Animal Planet,
Deci nu o să intre Look Sport 2 și 3! Ce mai urmează:Animal Planet
Nu are rost sa intre LS 2,3 dar nu ca fac concurenta posturilor DS ci pentru ca posturile look sport sunt destinate altor operatori nu digi. Vad ca nu vreti sa intelegeti ca LS si DS au acelasi patron. Digi Sporturile nu erau preluate de alti operatori asa ca s-a infiintat LS. Legat de AP am mai scris de ce nu a intrat. Si Digi si Discovery au considerat ca vor avea de castigat mai mult daca vor lansa HGTV exclusiv decat daca introduc AP. AP poate intra oricand dupa ce expira exclusivitatea. Vom anunta cand /daca va fi cazul.
Dacă Look-urile aparțin tot de cel care deține Digi, nu inteleg de ce nu au intrat în format HD încă de la început? Au o imagine de toată jena. Lumea și-a cumpărat televizoare full HD, 4 K sau 8 K, dar majoritatea posturilor sunt preluate în SD, deși multe transmit în HD.
E normal să ne dorim calitate, altfel am fi rămas la tv-urile cu tub catodic. Am pachetul maxim și aș plăti și mai mult dacă ar avea toate programele din grilă disponibile în HD în HD. În alte țări au trecut pe 4 k iar noi încă suntem plini de SD-uri.
Nu s-a vrut sa le introduca in HD. Sunt de acord cu tine in ceea ce priveste calitatea imaginii. Se stie cine este domnul Tomsa patronul Look ( avocatul patronului de la Digi). Miscari din acestea se poarta si Sarbu a iesit din actionariatul Aleph News si a intrat tot un avocat parca. Asa ca nu-i nimic de mirare.
Bună ziua Look Plus HD și Look Sport HD când vor intra pe Digi ?este singurul opertator care nu le are în HD
Si nu le va avea, trebuie inteles ca posturile Look sunt facute special pentru alti operatori nu Digi. Daca Look dorea sa forteze mana lui Digi trasmitea meciul sau meciuri in exclusivitate de fotbal pe look sport 2,3 insa nu fac asta pentru ca patronul lor adevarat este tot patronul digi. Ce se da pe look 2,3 a fost in trecut si pe digi sporturi si nu au avut mari audiente ex atletism.
Liniște,o să fie multă vreme
Vam spus aseara ca e liniste la digi si azi si maine
Salut oare RCS-UL ar in plan sa lanseze cu au facut cei se la rosi(vodafone) un dispozitiv gen mediabox?
Salut,
Ma indoiesc.
Au lansat si ei un model nou de receptor nou, Digi JC20, care nu se compara cu mediabox-ul Vodafone.
Ce rost are daca ei nu are are numsi 2 canale in 4 k si viitorul nu prevesteste nimic bun la ei in privinta de progame ei se bazeaza oe net si tel acum nu de dorintele ab eu sincer am ab la toti operatori la cablu vb dar dupa mine cea mai buna grila o are orange .am ab la tv la digi telekom vodafone orange si net la digi dar ca putere i depaaseste pe toti la net digi sincer
Uite aici dovada ca Look Plus si Look TV actualul Look Sport au intrat in grila Digi pe 6 0 3 2015 https://www.media-max.ro/introducere-grila-rcs-rds-look-tv-si-look-tv-plus/
Dar nu am spus ca vor intra maine sau vineri am spus doar ca vor intra robert o sa vezi stiu ca am mai gresit dar eu sant cumva de vina ca ma mintit cei de la digi din ce cauza crezi ca am plecat de la ei or sa intre dar nu atatea progame cate sau sps pe aici digi daca sti mai mult de 3 ,5 progame nu va introduce si sti bine asta
Eu nu dau vina pe tine ca nu intra postul x sau y in grila Digi.
Eu doar recomand sa nu mai dam informatii ca fiind sigure. Imi pare rau daca nu intelegi, am incercat sa-ti explic de mai multe ori dar tot nu intelegi care e ideea principala.
ok
Stiti care i fantezia cu posturile AP si celelalte din portofoliul discovery,e ca m am acrit de ele fiind fost abonat telekom,da ma rog era m ai scump,abonatii digi le cer in continuare
Abonatii Digi le cer in continuare pentru ca nu sunt in grila. Daca ar fi in grila, s-ar trece la alte nemultumiri.
Omul, din fire, e vesnic nemultumit, sunt relativ putine cazurile cand suntem multumiti de ceea ce avem.
Luna asta nu intra nici un canal nou la Digi cel mai probabil vor intra dupa 15 octombrie 2020 atunci cand va intra in vigoare noul contract intre Digi si cei care reprezinta Tnt in Romania canalele LookSport daca vor intra or sa intre de abia din luna martie 2021 pentru ca in luna martie 2015 a intrat in grila Digi Look Plus si Look TV actualul Look Sport iar cei de la Melos au doar un acord de principiu cu Digi si Orange asta nu inseamna ca vor intra in grila celor doi
N-au niciun acord de principiu, patronul Melos TV a zis in sedinta CNA ca a avut „discutii de principiu”, mentionand ca a discutat cu echipa de instalare RCS – RDS care i-a instalat serviciile, deci iti imaginezi ce acord de principiu are cu Digi.
Cat despre introducerea de noi programe, ca de obicei nu sunt informatii concrete momentan sau cel putin nu au ajuns si la mine. 🙂
Vom vedea ce ne rezerva viitorul.
Am primit o inf de la sursa mea cim ca ar intra ceva progame in zilele urmatoare la digi si cu melos tv cred ca e adev va intra la digi in momentul in care se va da drumul pe reteaia de cablu vedem daca am dreptate in ceam zis
Comentariu moderat
Săptămâna aceasta sau cealaltă?
Pe articolul dedicat postului Melos TV am detaliat dialogul dintre domnul Alexandru Mica (Melos TV) si membrii CNA, nu reiese de nicaieri ca postul va intra sigur in reteaua Digi.
Te rog sa fii mai rezervat in comentarii si in confirmari, lasi multe comentarii ca avand surse sigure pe care doar tu le stii cand, de fapt, nu ai o sursa verificabila si nici siguranta ca se vor realiza acele lucruri.
E un articol de zvonuri, te rog sa tii cont de acest lucru altfel urmatoarele comentarii vor fi sterse, nu moderate. Sunt persoane care asteapta cu sufletul la gura informatii sigure si ia de bun ceea ce se scrie aici, de aceea nu trebuie sa lasam lucruri sigure fara surse.
Cand am spus ca alep news va intra in proportie de 85 % la digi nu ma crezut nimeni si acel hercules ma facut mincinos o sa vezi ca am dreptate
Vrei sa-ti numar si cazurile in care nu ai avut dreptate?
Eu zic sa o lasam moarta si retine partea importanta din ceea ce am scris mai devreme, nu mai lasa informatii ca fiind sigure cat timp nu ai o sursa verificabila.
Eu nu te contrazic cu nimic pentru ca sunt sincer si nu stiu daca o sa intre sau nu o intre ceva astazi, maine sau in restul saptamanii acesteia.
Una e sa scrii ca ai auzit ca e posibil sa intre postul x sau y (pana la urma e articol de zvonuri si sunt permise aceste lucruri) si alta e sa zici ca stii tu sigur ca intra sigur posturi saptamana aceasta dar nu poti demonstra acest lucru.
O sursă îmi zicea că pentru Animal Planet,să așteptăm 2023,sper să nu fie real
Fie sursa ta abereaza (sau a zis asta doar sa te ia la misto), fie scrii tu la misto, una din doua.
Majoritatea angajatilor Digi nu stiu ce se va intampla nici in aceeasi zi iar tu scrii ce se va intampla peste 3 ani.
Am făcut sugestii pentru a intra în grila Digi aceste canale:Animal Planet SD și HD, ID,C&I,Mooz Dance! Credeți că au vreo șansă de a intra? Eu unul zic…nu
Sugestiile abonatilor pot fi unul din factorii care influenteaza introducerea programelor in grila insa aceste lucruri depind mai mult de alti factori.
Daca tot incepe noua reducere si campanie poate introduc si ceva posturi noi
Nu are legatura una cu alta insa vom vedea.
Domnule Gorila Luna aceasta nu vor mai intra posturi noi?
Vom anunta daca / cand va fi cazul.
După părerea mea film box urile nu sunt ca și Hbo urile, Hbo urile sunt peste cu filmele!!
Si pretul posturilor HBO este cu mult peste Filmbox.
Parerea mea in primul rand este urmatoarea: Daca va intra prima data va intra doar un post filmbox in baza si daca vor fi cereri vor intra si restul de posturi exact ca in cazul Boo. Din cate am auzit un ZVON ca Boo Film si Boo Clasic au ramas la Akta pentru ca sunt promisiuni ca vor lansa pana in vara anului viitor si postul ASIA TV, iar contractul cu digi va fi reinnoit atunci si vor intra cele 3 posturi intr-un pachet adica Boo Clasic , Boo Film si Asia tv intr-un pachet iar Boo TV in baza ca si pana acum. Dar repet este un zvon ce tind sa cred ca se va adeveri din moment ce Boo Clasic si Boo Film au ramas in grila AKTA. Vom vedea..
Eu ceam zis aseara am dreptate oare cu film box cu pachet separat
Să sperăm ca va intra Filmox luna aceasta sau in octombrie
Nu mai scriu o data anume insa tot ce pot spune este ca vor fi surprize.
Vom vedea Mirel eu doar am spus o parere.
Bună ziua luna aceasta vor fi introduse programe gen :Filmbox ,Animal planet,Mooz Dance ,TNT HD??
Buna ziua,
Vom anunta daca va fi cazul.
Astazi implinesc 27 de ani si ce imi doresc sa intre cat mai multe canale la Digi si Orange Satelit!
La multi ani! 🙂
Sa speram ca vor introduce curand programe noi.
Multumesc sper la cat mai multe canale!
La mulți ani să ai parte de împliniri și bucurii alaturi de cei dragi ție.
La Orange au intrat asa ca este randul lui Digi. La multi ani!!
La multiani Georgian cu siguranta o sa intre canale noi
Va mulțumesc le doresc la toti operatorii la cat mai multe canale, eu sunt abonat si la Digi si Orange Satelit
Săptămâna aceasta nu va intra nimic
Vom anunta daca va fi cazul.
Dacă o să intre Animal Planet, repet Dacă,va intra și pe analogic sau DTH?
Daca e sa intre AP va intra doar pe cablu digital si DTH nu analog.
Adtazi dupa masa nu a mers canalele unguresti sa fie pare ceva modificari in grila saptamana asta
Nu cred. Au fost probleme si cu NGW si cu postul Minimax.
Eu am auzit pe nisa ca vpr fi ceva pachete dar luati ca in zvon e vb de film box
Vom vedea.